Łóżka medyczne dla pacjentów

 

Żyjemy w takich czasach, że nigdy nie wiadomo kogo spotka ciężka choroba. Każdemu może się zdarzyć dłuższy pobyt w szpitalu spowodowany wypadkiem drogowym. Jeżeli zaistniała sytuacja spowoduje, że będziemy przykuci do łóżka, to musi ono być specjalistyczne. 

Wygląd łóżek medycznych

łóżko medyczne sklepChory, który musi leżeć, z pewnością nie ma łatwo, bo staje się zależny od osób trzecich. Nie może sam wstać, a nawet poprawić sobie poduszki pod plecami. Pacjenci w szpitalach, dla ich wygody, leżą na specjalnych łóżkach szpitalnych, które posiadają mnóstwo funkcji i udogodnień. Możemy także kupić łóżko medyczne sklep internetowy będzie je miał w najniższej cenie i dostępne od ręki. Jeżeli pacjent po wyjściu ze szpitala nadal ma leżeć, to takie łóżko będzie koniecznością. Posiada automatyczną regulację wysokości, dzięki której chory samodzielnie, przy użyciu jednego przycisku może sobie podnieść oparcie, lub zmienić pozycję na łóżku. Leże łóżka medycznego umożliwia oddzielne sterowanie zagłówkiem pod kątem nawet siedemdziesięciu stopni, odcinkiem dolnych kończyn i na wysokości klatki piersiowej. Do oparcia łóżka jest przymocowany specjalny wysięgnik z uchwytem do trzymania, który umożliwia choremu wstanie. Stalowa rama zapewnia stabilną pozycje, a drewniane szczeble leża zapewniają wygodny sen. Każdy model łóżka posiada obniżane boki, które się przydają szczególnie w przypadku pacjentów, którzy mogą raz na czas wstać z łóżka. Na noc się je podnosi, aby osoba leżąca nie spadła z łóżka.

Łóżko medyczne można dopasować do wagi i wzrostu pacjenta, gdyż w sklepach dostaniemy kilka rozmiarów stalowego stelaża. Ich plusem jest mocna konstrukcja, zamontowane kółka, dzięki którym z łatwością przewieziemy łóżko w inne miejsce. Cena w sklepie zależy od modelu i rozmiaru łóżka.