Listwy przypodłogowe z MDF

 

W przeszłości podłogi w domach wykonywane były przede wszystkim z drewna. Mnóstwo osób do dnia dzisiejszego posiada w swoim domu podłogę z desek sosnowych czy dębowych. Moda na tworzenie podłóg dość często się zmienia. Jakiś czas temu zaczęto szczególnie często układać w domach panele podłogowe. Są to bardzo cienkie deseczki powstające z wiórów drzewnych, które w odpowiedni sposób się ze sobą łączy. Jednak same panele to nie wszystko. Koniecznie trzeba jeszcze zastosować elementy wykończeniowe.

Sprawdzone listwy przypodłogowe

listwy mdfUkładanie paneli jest procesem, który jest ciągle usprawniany. W dużym stopniu na czas układania paneli wpływa to jaki rodzaj zamków w panelach został zamontowany. Trzeba jeszcze podkreślić, że częściowo na czas wpływają umiejętności osoby układającej takie panele. Jednak obecnie układa się je tak łatwo, że poradzić sobie z tym może niemal każdy. Panele podłogowe układa się w taki sposób, że na obrzeżach zostawia się kilkucentymetrowe luki. Nie można bowiem paneli ułożyć na sztywno ponieważ podczas chodzenia po podłodze pokrytej panelami doprowadzamy do tego, że panele pracują. Gdyby były one ściśle dopasowane to dochodziłoby do uszkodzenia paneli i zamków w nich zamontowanych. Mówiąc o metodzie układania paneli warto wspomnieć o tym, że powstające przy ścianach luki koniecznie musimy w jakiś sposób zamaskować. Do tego zadania stosuje się właśnie listwy przypodłogowe. Ostatnimi czasy szczególnie często wybieranymi są wytrzymałe listwy MDF. Wykonane są one z materiałów ekologicznych, z których jednym z najważniejszych są wióry drzewne, które są bardzo drobno mielone. Wióry te łączy się ze sobą przy użyciu specjalnych lepiszczy a następnie z zewnątrz listwa pokrywana jest warstwą lakieru lub też farby. Szczególnie popularne w ostatnim czasie są listwy w jasnych odcieniach. Mnóstwo osób wybiera uniwersalne listwy białe, które mogą pasować do wszystkiego.

Ogólnie rzecz biorąc listwy przypodłogowe to dodatki, w które zainwestować musi każdy kto planuje w swoim domu ułożyć panele. Dzięki listwom możliwe jest nie tylko zamaskowanie powstających przy układaniu luk ale również poprawiają one estetykę pomieszczeń. Listwy tego typu z reguły przymocowuje się do ścian przy użyciu wkrętów lub też używa się do tego zadania specjalnego kleju.