Kursy na sterników morskich

Kilka lat temu a dokładniej rzecz ujmując będzie to mniej więcej siedem do ośmiu lat temu zrobiłam pełny kurs na sternika morskie. Jak do tego doszło? Otóż był to bardzo duży przypadek. Całkiem przypadkiem przebywałam wtedy również w słonecznej Chorwacji, to właśnie to miejsce przyczyniło się do mojego sukcesu w egzaminie na sternika morskiego.

Różne kursy na sterników morskich na wakacjach

kurs na sternika morskiegoWyjechałam we wspomnianym czasie na wakacje, prosto do słonecznej Chorwacji. Jeździmy tam co roku, jednak nigdy wcześniej nie trafiłam na coś takiego jak specjalny kurs na sternika morskie. Teraz jednak stało się to chyba bardzo popularne. Chodzi tutaj przede wszystkim o to, że jeśli zrobisz taki kurs to możesz samodzielnie sterować małym statkiem wakacyjnym. Możliwe jest wynajęcie takie statku w każdej wakacyjnej przystani. Taki kurs na sternika morskiego organizowany jest bardzo często, dlatego też nie trzeba nigdy czekać w kolejkach. Kurs na sternika morskiego to taka mała inżynieria morska. Dowiadujesz się na nim bardzo wielu, bardzo ważnych informacji na temat statków i morza. Co ważne można odbyć kurs na sternika morskiego można odbyć w trybie przyspieszonym. Normalnie trwa on około jednego tygodnia, jednak w trybie przyspieszonym można go odbyć w całe dwadzieścia cztery godziny. Co ważne egzamin po kursie jest zawsze taki sam, czyli nie ma taryfy ulgowej, nawet gdy odbywamy przyspieszony kurs na sternika morskiego.

Na co jeszcze warto zwrócić uwagę podczas wybierani kursu na sternika morskiego? Pamiętaj, że taki kurs odbywa się tylko jeden raz w życiu i potem otrzymujesz certyfikat, który gloryfikowany jest w większości krajów Unii Europejskiej i niektórych spoza Unii Europejskiej. Nawet w dalekiej Brazylii i Chile może zostać użyty.