Kupno wyposażenia do pracowni przyrodniczej

Jestem dyrektorką szkoły podstawowej w małej miejscowości. W tym roku udało nam się dostać dofinansowanie na wyposażenie sali przyrodniczej. Było ono całkiem spore, dlatego ucieszyłam się, że będę mogła kupić dzieciom wiele atrakcyjnych pomocy dydaktycznych, dzięki którym zainteresują się one tym przedmiotem lekcyjnym i będą mogły uczyć się poprzez zabawę. Wszystkie moje zakupy postanowiłam skonsultować najpierw z nauczycielką przyrody w mojej szkole.

Kompletnie wyposażyłam pracownię przyrodniczą w szkole

kompleksowe wyposażenie pracowni przyrodniczej w szkole podstawowejChciałam kupić kompleksowe wyposażenie pracowni przyrodniczej w szkole podstawowej, dlatego zapytałam się nauczycielki, czego będzie potrzebowała podczas prowadzenia lekcji. Dowiedziałam się od niej, że najbardziej przydają się na lekcjach kolorowe mapy tematyczne, które można zawiesić na ścianie. Przyciągają one uwagę dzieci, skupiają ich wzrok i gwarantują łatwiejsze zrozumienie tematy, aniżeli po samym przeczytaniu kilku zdań w podręczniku. Świetnie przydadzą się także zestawy do eksperymentowania oraz globusy, atlasy, kompasy, szkielety anatomiczne oraz manekiny człowieka na zajęcia z anatomii czy mikroskopy i urządzenia do nauki o magnetyzmie i sferach ziemi. Przyroda w młodszych klasach szkoły podstawowej to bardzo skomplikowany przedmiot. Na zajęciach z tego przedmiotu realizowane są tematy związane z zagadnieniami chemicznymi, biologicznymi i fizycznymi. Stąd bardzo się przyda różnorodne wyposażenie pracowni. Jeśli dzieci narobią sobie zaległości na lekcjach przyrody, później mogą mieć problemy na wielu różnych przedmiotach w szkole średniej. Tym bardziej ucieszyłam się, że udało mi się dostać tak duże dofinansowanie na kompleksowe wyposażenie akurat tej pracowni. Spisałam wraz z nauczycielką wszystkie potrzebne rzeczy i złożyłam zamówienie na wyposażenie pracowni przyrodniczej. Już wkrótce wszystkie rzeczy zostały dostarczone do mojej szkoły.

Byłam bardzo zadowolona, gdy nauczycielka przygotowała swoją salę na powrót dzieci po wakacjach. Pracownia była solidnie wyposażona. Wszystkie pomoce naukowe i dydaktyczne zostały rozstawione na półkach oraz zawieszone na ścianach. Były one wysokojakościowe i byłam przekonana, że z tych rzeczy będzie mogło korzystać co najmniej kilka roczników. Cieszę się, że udało mi się to zorganizować.