Kupno roweru wiele zmienia

Spędzanie czasu z rodziną jest bardzo ważne, aby utrzymać między bliskimi dobre i mocne więzi rodzinne. Nie zawsze jednak jest pomysł na urozmaicenie tych spotkań i często mogą kończyć tym, że wszyscy z chęcią obejrzą kolejny odcinek serialu. Warto zastanowić się i wdrożyć przyjemne i trochę inne atrakcje, aby spędzić czas z rodziną inaczej niż zawsze.

Zeszłam z kanapy, a weszłam na rower

rowery rometKiedy jest piękna pogoda od razu ma się motywacje do zrobienia czegoś więcej. Nadchodzi wiosna, robi się coraz cieplej, lepsza aura i wstępuje w nas więcej energii. Lubię spędzać zazwyczaj czas w domu, wygodnie przed telewizorem. Jednak ostatnio mój tato wpadł na pomysł, aby zakupić rowery romet i spędzać ten czas o wiele aktywniej. Początkowo nie byłam do tego pomysłu zbyt przekonana jednak po kilku wycieczkach zmieniłam zdanie. Mimo początkowego zmęczenia nawet po krótkich dystansach nie poddawałam się. Dalej wybierałam się z rodzicami na przejażdżki, a z biegiem czasu moja kondycja zaczęła się poprawiać. Początkowo byłam negatywnie nastawiona na przejażdżki, ale teraz przyzwyczaiłam się,a nasze rowery romet mnie nie odstraszają. Zawsze myślałam, że nie nadążę za narzuconym tempem lub zwyczajnie nie dam rady przejechać danego dystansu, jednak nie było tak strasznie jak sobie to wyobrażałam. Teraz przejażdżki rowerowe są naszymi rytuałami, gdy pogoda nam sprzyja bierzemy rowery romet i udajemy się na najbliższe ścieżki rowerowe. Często szukamy w Internecie gdzie moglibyśmy się udać, co ciekawego po drodze można zobaczyć i planujemy wcześniej nasze wycieczki. Jednak gdy nie mamy czasu udajemy się na spontaniczna przejażdżki po okolicy w której mieszkamy. Gdy planujemy jakąś dłuższą podróż bierzemy plecaki z jedzeniem i piciem i robimy w trakcie małą przerwę na spokojną rozmowę i odpoczynek, często nawet znajomi skuszą się na małą wycieczkę rowerową wraz z nami. Mamy rowery romet, które u nas idealnie sprawdzają się na każdych powierzchniach i odpowiadają naszym wymaganiom. Nie zdarzyło się jeszcze żeby nasz sprzęt nas zawiódł podczas jakiejś dłuższej podróży lub nawet tych krótkich dystansów.

Pomimo lekkiego wysiłku przy wycieczkach rowerowych spędzam przyjemnie czas z rodziną, a do tego dbam o swoje zdrowie. Warto mieć kontakt z wysiłkiem fizycznym w każdym wieku, ponieważ jest to dla nas korzyścią na teraźniejsze i późniejsze lata.