Kupiłam obornik granulowany w dobrej cenie

 

Jestem rolnikiem z wieloletnim doświadczeniem. Ostatnio przerzuciłem się na ekologiczną uprawę ziemniaków. To, że uprawa jest ekologiczna, nie oznacza jednak, że nie stosuje się w niej żadnych nawozów. Jednym z najpopularniejszych, naturalnych nawozów jest obornik, który świetnie nadaje się pod uprawy ziemniaków. Część rolników samodzielnie wytwarza taki nawóz, jednak ja nie hoduję żadnych zwierząt na gospodarstwie, dlatego muszę kupować sobie obornik w hurtowni.

Jakie są zalety stosowania obornika granulowanego?

obornik granulowany cenaW tym roku zdecydowałem się na obornik granulowany. Dowiedziałem się, że jest on o wiele skuteczniejszy niż ten w swojej tradycyjnej postaci. Przede wszystkim jest bardziej wydajny, ponieważ dosyć długo uwalnia się w glebie i zapewnia roślinom odpowiednie substancje mineralne potrzebne do prawidłowego wzrostu. Poza tym ma on o wiele delikatniejszy zapach niż zwykły gnój. Na obornik granulowany decydują się więc przede wszystkim osoby, które mają swoje pola blisko miejsca zamieszkania. Czasami bowiem wiatr może ponieść zapach obornika nawet na kilkaset metrów. Udałem się do hurtowni rolniczej, gdzie zapytałem o obornik granulowany Cena nie była zbyt wysoka, a wręcz była niska, dlatego od razu zdecydowałem się na zakup dużej ilości tego produktu. Chciałem mieć pewność, że zakupiony nawóz wystarczy mi na cały sezon, ponieważ z doświadczenia wiedziałem, że obornik należy rozsypywać na polu, co najmniej kilka razy w ciągu roku. Już wkrótce mogłem wykorzystać zakupiony nawóz i przekonałem się, że warto było w niego zainwestować. W naturalny sposób przyczynił się do bardziej dynamicznego wzrostu roślin na moim polu. Nie zawierał on dodatkowych substancji chemicznych, które mogłyby negatywnie wpłynąć na mikroflorę innych roślin w okolicy. Ponieważ kupiłem duży zapas tego nawozu, musiałem tylko zadbać o jego odpowiednie przechowywanie.

Bardzo ważne jest, że powinien być on trzymany w suchym miejscu, w którym nie ma dużej wilgotności powietrza i przede wszystkim nie jest nasłonecznione, Tylko wtedy obornik zachowuje pełnię swoich właściwości, nawet jeśli znajduje się w otwartym pojemniku. Co dla mnie najważniejsze taki nawóz nadaje się do stosowania u wszystkich roślin, dlatego mogłem z niego korzystać nie tylko przy nawożeniu ziemniaków, ale też innych warzyw i zbóż.