Kupiłam dobrą bramę do garażu

Wybierając projekt domu od razu zwracałam uwagę na to, czy ma on dobudowany garaż. Najbardziej podobały mi się opcje, gdzie z domu było wyjście do garażu, bo wtedy zimą bez wychodzenia na dwór mogę wsiąść do auta i ruszyć do pracy. Poza tym nienawidziłam skrobania szyb z lodu, czy tej niepewności, czy tym razem auto mi odpali. Garaż to niezbędna rzecz.

Bramy garażowe otwierane automatycznie

bramy garażowe segmentoweDo garażu oczywiście musi być dobrana brama. Nie wyobrażałam sobie, że będzie ona otwierana ręcznie. Taka brama jest bardzo ciężka, a jej otwarcie i zamknięcie wcale nie jest takie łatwe jakby się mogło wydawać. Automatyczne bramy garażowe segmentowe to jest to. Wystarczy wcisnąć przycisk pilota, a brama sama się otworzy. Bramę wybrałam w sprawdzonym sklepie budowlanym, bo interesowała mnie opcja z montażem w cenie. Kolorystycznie dobrałam produkt do koloru drzwi, czyli był to odcień jasnoszary, pasujący do jasnych ścian i ciemnego dachu. Brama miała też awaryjną opcje otwierania ręcznego, ale mam nadzieję, że nigdy z niej nie skorzystam. Dodatkowym atutem wybrane bramy było połączenie jej z oświetleniem garażowym. Jak naciskałam przycisk otwierania bramy to automatycznie zapalało się tam światło. Lampa była zawieszona na środku, pomiędzy dwiema prowadnicami bramy, idącymi wzdłuż sufitu. Była na tyle duża, że bez problemu wszystko było widać, a po minucie sama się wyłączała. To wygodne, bo nie musiałam pamiętać o wyłączeniu lampy po wyjściu z garażu. To co mi się spodobało w bramach jakie wybrałam to pięcioletnia gwarancja niezawodności dawana przez producenta, naprawy wykonywane darmowo. Razem z bramą kupiłam też świetny płyn do jej czyszczenia. Mieszkam blisko nieutwardzonej ulicy, więc jak ktoś przejeżdża do automatycznie wzbija się mnóstwo piasku i kurzu. Ten płyn sprawia, że zabrudzenia się nie trzymają bramy, a na dobrą sprawę mogą ją spłukać z węża i będzie czysta. Zawsze dbam o estetykę w domu, nawet jeśli jest to tylko brama garażowa.

Kiedy obserwuję swoich sąsiadów to coraz bardziej utwierdzam się w przeświadczeniu że bramy segmentowe automatyczne to najlepszy wybór. Oni się męczą z otwieraniem bramy, czy też z taką co po roku już jest cała brudna i obdrapana. A moja brama wygląda stale jak nowa. Jestem z niej zadowolona.