Kosiarki z własnym napędem

Koszenie trawnika nie należy do czynności najprzyjemniejszych. Często bywa tak, że już nawet wczesną wiosną musimy odświeżyć nasz sprzęt i wziąć się za koszenie. Szczególnie kłopotliwe jest koszenie trawników o dużej powierzchni. Bywa tak, że trawnik zajmuje ogromne terytorium i wówczas na jego skoszenie będziemy potrzebować nawet kilku godzin. Dzięki nowoczesnym kosiarkom będzie można ten proces znacznie przyśpieszyć. 

Polecane kosiarki do trawy 

kosiarka samojezdna do trawyW naszym klimacie ostatnimi czasy zimy są stosunkowo łagodne. Skutkuje to tym, że nawet w marcu zaczyna się intensywniejszy wzrost trawy. Najszybciej trawnik wzrasta właśnie w czasie wczesnej wiosny. Taki wzrost trwa najczęściej do lipca a nawet sierpnia. Wówczas czasami jest tak, że trawę trzeba kosić nawet ze trzy razy w tygodniu. W przypadku dużego trawnika jest to naprawdę wymagające zajęcie. Na chwilę obecną większość z nas posiada w swoich garażach tradycyjną kosiarkę spalinową. Wymaga ona od nas jednak tego byśmy ją przed nami ciągle pchali. Dodatkowo koniecznością jest często opróżnianie kosza, w którym zbiera się skoszona trawa. Bardzo ciekawym urządzeniem, które można zakupić do swojego ogrodu jest nowoczesna kosiarka samojezdna do trawy. Jest to urządzenie o stosunkowo małych gabarytach, które może jednak dawać nam naprawdę wiele możliwości. Przede wszystkim byłoby tak, że nie musielibyśmy samodzielnie kosić trawnika ponieważ kosiarka robiłaby to po prostu za nas. Taka kosiarka sprzedawana jest w zestawie ze stacją dokującą oraz wszystkimi niezbędnymi kablami pozwalającymi na uruchomienie kosiarki. W takiej kosiarce kluczowe jest to by ograniczyć w jakiś sposób to jakim obszarem ma się dane urządzenie zajmować. Do tego zadania stosuje się okablowanie, które jest wkopywane parę centymetrów pod powierzchnię ziemi. Kosiarka wyczuwa pole elektromagnetyczne emitowane przez kabel i nie pozwoli na to by wyjść poza obszar. 

Na dzień dzisiejszy dostrzec możemy takie zjawisko, że kosiarki samojezdne są coraz częściej wykorzystywane w ogrodach. Początkowo taki sprzęt był używany jedynie w przypadku koszenie boisk piłkarskich. Często widywało się również takie urządzenia na polach golfowych. Obecnie mnóstwo osób takie urządzenia wykorzystuje na co dzień i nie tyczy się to jedynie dużych ogrodów.