Korzystamy z profesjonalnych komputerów nurkowych

 

Nowoczesny sprzęt nurkowy jest bardzo rozbudowany i obejmuje szeroki zakres sprzętów. Jednym z nich są komputery nurkowe. Na rynku pojawiają się coraz to nowsze modele wyposażone w ciekawsze funkcje. Warto więc wiedzieć, na jakie kryteria warto zwracać uwagę oraz co może być ważne, zarówno dla osoby początkującej, jak i doświadczonego nurka.

Zalety korzystania z komputerów nurkowych

komputery nurkowe maresDostępne na rynku nowoczesne komputery nurkowe wyróżniają się coraz czytelniejszym wyświetlaczem, a także bogactwem kolorystyki, co zapewnia lepszą czytelność. Jeżeli interesują nas dobre jakościowo komputery nurkowe mares jest odpowiednią marką. Takie modele wyróżniają się zarówno perfekcyjnie prezentującą się ergonomią, jak i nieskomplikowaną obsługą. Oprócz tego posiadają czytelny i ostry wyświetlacz, a także są produktami bardzo wszechstronnymi. Sprawdzą się zarówno w przypadku nurków wielogazowych, jak i freedivingu. Jest to doskonałe połączenie jakości oraz klasy. Ulepszona jakość wyświetlacza, a także przejrzystość wyświetlanych danych powodują, że użytkowanie takiego sprzętu jest jeszcze wygodniejsze. Oprócz tego posiada dwa ergonomiczne przyciski, które ułatwiają użytkowanie takiego komputera nurkowego. Zostały one zlokalizowane z boku urządzenia, dzięki czemu komputer nurkowy zyskał formę eleganckiego zegarka. Zaletą jest także możliwość skonfigurowania Nitroksu oraz wgląd do logbooka po wyjściu na powierzchnię. Wielu nurków docenia możliwość zarządzania informacjami na temat głębokości w górnym rzędzie, a także niezależnie o dolnym rzędzie. Komputer nurkowy marki Mares posiada niepowtarzalne wzornictwo, co docenią zwłaszcza osoby ceniące kwestie estetyki. Również specyfikacja techniczna takiego sprzętu jest wysokiej jakości, co bez wątpienia jest atutem. Autem są ustawienia zarówno dla słodkiej, jak i słonej wody, kontrola wynurzania czy korekta wysokości.

Możliwa do uzyskania maksymalna głębokość pomiarów komputera nurkowego marki Mares to aż 150 metrów, natomiast pamięć wystarcza aż na 36 godzin nurkowania. Oprócz tego próbkowanie następuje co 5 sekund, a zegarek wyświetla czas w dwóch strefach czasowych. Do ciekawych elementów należy zaliczyć zarówno wbudowany planer nurkowania, jak i możliwość wybierania odpowiednich jednostek metrycznych czy imperialnych.