Kompleksowe usługi rachunkowe

W branży księgowej, na rynku panuje duża konkurencja, ponieważ funkcjonuje bardzo dużo biur rachunkowych, które dodatkowo konkurują z samodzielnymi specjalistami. W związku z tym nie jest łatwo się utrzymać i pozostają tylko najlepsi.

Jaki jest zakres usług księgowych?

usługi księgowe gdańskSpółki działające na rynku, przeważnie mają na tyle rozbudowaną strukturę organizacyjną, że w ich przypadku najlepszym rozwiązaniem jest zatrudnieniem księgowej, która zajmie się wszystkimi sprawami firmy na miejscu. Jednak w odniesieniu do jednoosobowych działalności gospodarczych, nie zawsze jest to opłacalne rozwiązanie, ponieważ nowy pracownik w firmie zawsze wiąże się ze sporymi kosztami. Znacznie tańsze są usługi księgowe Gdańsk jest miastem, w którym działa przynajmniej kilkadziesiąt dobrych firm z tej branży więc jest w czym wybierać. Cechą charakterystyczną usług księgowych jest ich kompleksowy charakter, mianowicie poza księgowością, prowadzone są kadry, płace i coraz częściej świadczone jest doradztwo z zakresu optymalizacji podatków w firmie. Cena takiej kompleksowej usługi stanowi abonament, którego wysokość jest indywidualnie ustalana z każdym klientem. Zależy ona przede wszystkim  od rodzaju i wielkości działalności gospodarczej, ilości generowanych w każdym miesiącu dokumentów księgowych raz od ewentualnej wielkości zatrudnienia, jeżeli przedsiębiorca się zdecyduje na powierzenie spraw pracowniczych. Jakość usług księgowych jest często porównywalna do pracy jaką wykonuje samodzielny księgowy.

Zgodnie ze statystykami, około czterdzieści pięć procent jednoosobowych działalności korzysta z usług księgowych, a jednie trzydzieści procent przedsiębiorców zatrudnia własną księgową. Takie wyniki w jasny sposób mówią, co sądzą o nich przedsiębiorcy.