Jakie funkcje powinien posiadać taksometr?

Od kilku już lat taksówkarze nie naliczają samodzielnie opłaty należnej za przejazd. Robią to za nich bowiem urządzenia nazywane taksometrami. Te najbardziej nowoczesne są wyposażone w wiele przydatnych, dodatkowych funkcji.

Jakie funkcje ma taksometr Novitus?

taksometr novitus taxi eObecnie, zdecydowana większość korporacji taksówkarskich korzysta już z taksometrów. Dzięki nim  naliczanie opłat należnych za przejazd taksówką odbywa się automatycznie, dzięki czemu znacznie łatwiej jest uniknąć nieporozumień z klientem. Nowoczesne taksometry mają jednak wiele dodatkowych funkcji wybiegających poza używanie ich wyłącznie do naliczanie opłat z przejechaną trasę. Przykładem takiego bardziej funkcjonalnego urządzenia jest taksometr novitus taxi e. Ten model taksometru ma na przykład funkcję, która umożliwia szybkie wezwanie pomocy w razie wystąpienia jakiejkolwiek sytuacji niebezpiecznej. Dodatkowo, taksometr ten można swobodnie personalizować, poprzez wybór skórki pulpitu taksometru. Obsługa tego urządzenia, mimo wielu dodatkowych funkcji i opcji jest wyjątkowo prosta. Jest to możliwe dzięki temu, że opisywany model taksometru jest wyposażony w duży, dotykowy wyświetlacz. Nie tylko ułatwia to konfigurację tego urządzenia, ale także, ze względu na rozmiaru wyświetlacza, umożliwia kierowcy wgląd w najważniejsze informacje w czasie jazdy. Ekran taksometrów Novitus jest wyposażany także w czujnik światła, dzięki czemu dostosowuje się on do aktualny warunków zewnętrznych, wiec będzie czytelny w dzień, ani nie będzie oślepiał nocą.

Obecnie większość czynności związanych z przebytym kursem odbywa się automatycznie. Mowa tu o wystawieniu paragonu a także o naliczeniu opłaty za przejazd klientowi. W tym celu wykorzystywane są specjalne urządzenia, zwane taksometrami, które mają wiele dodatkowych funkcji.