Jakie biuro rachunkowe wybrać?

Od kiedy zawód księgowego został uznany za wolny, to masowo zaczęły powstawać biura księgowe. Mnóstwo osób po studiach rachunkowych znalazło pracę i zaczęło zdobywać doświadczenie. Praca w takim miejscu wymaga dokładności, rzetelności i czasem bycia dyspozycyjnym nawet przez sześć dni w tygodniu, kiedy jest okres rozliczeniowy. 

Czym się kierować przy wyborze biura rachunkowego?   

rzetelne biuro rachunkowe w bydgoszczyWielkość biura zależy od ilości obsługiwanych firm. Oczywiście im więcej tym lepiej, ale muszę wtedy być zatrudnione dodatkowe księgowe, gdyż jedna jest w stanie w ciągu ośmiu godzinnego dnia pracy, obsłużyć maksymalnie około dziesięciu firm, aby mieć czas dla każdej z osobna. Rzetelne biuro rachunkowe w Bydgoszczy nie przelicza działalności na ilość klientów, ale na jakość usług. Tylko zadowoleni klienci będą poleć znajomym swoje biuro księgowe i na tej zasadzie opiera działalność właściciel biura. Duże firmy obsługują nawet sto pięćdziesiąt firm, ale zatrudniają dużo pracowników, którzy są w stanie je rozliczyć. Optymalnym rozwiązaniem jest, jeżeli poza księgowymi w biurze pracują osoby odpowiedzialne za sprawy kadrowe i również stażyści, który pomagają przy wprowadzaniu faktur sprzedażowych i zakupowych do programu komputerowego, oraz biorą czynny udział przy archiwizacji. Taka pomoc jest niezbędna przy dużej ilości firm. Praca księgowej głównie się sprowadza do dekretowania faktur, sporządzania bilansów i sprawozdań finansowych, oraz wyliczania podatków do zapłaty. Sprawami pracowniczymi zajmują się zatrudnieni kadrowi. Szukając rzetelnego biura, dobrze jest przeszukać internet w celu znalezienia ewentualnych opinii obecnych, albo byłych klientów, bo tylko one przedstawią nam prawdziwe oblicze ludzi pracujących tam. Warto dobrze się zastanowić przed podpisaniem umowy, bo nie jest dobrze często zmieniać księgowego, gdyż ma on dostęp do poufnych informacji. 

Niektóre biura rachunkowe w Bydgoszczy, współpracują z doradcami podatkowymi i finansowymi, dzięki czemu mogą świadczyć szeroki zakres usług w jednym miejscu. Jest to korzystne rozwiązanie z punktu widzenia klienta, gdyż w cenie abonamentu mogą skorzystać poza księgowością, z profesjonalnego doradztwa, za które gdzie indziej musieliby dodatkowo zapłacić. Dobre biuro z pewnością będzie służyć naszej firmie.