Jaki wybrać samochód elektryczny dla dziecka?

Który chłopiec nie marzy o tym, aby na podobieństwo ojca zasiadać za kółkiem swojego wymarzonego samochodu? Choć w dzisiejszych czasach, w których kobiety prowadzą auto równie często, jeśli nie częściej wożąc dzieci na różnego rodzaju dodatkowe zajęcia, z pewnością przybywa dziewczynek – miłośniczek czterech kół.

Parametry dziecięcych samochodów elektrycznych

elektryczne samochody dla dzieciIstnieje kilka aspektów, które warto wziąć pod uwagę wybierając tego rodzaju zabawkę. Zacznijmy od wymiarów. Autko może być jednoosobowe lub dwuosobowe. W drugi rodzaj warto zainwestować, jeśli mamy więcej dzieci i dzięki temu będą mogły jeździć razem zamieniając się co jakiś czas kierownicą. Do wyboru mamy także prędkość z jaką będą się poruszały. Elektryczne samochody dla dzieci rozpędzają się zazwyczaj do 5 km/h, szybsze osiągają nawet 10 km/h. Dla rodziców odczuwających niepokój przed maluchem siedzącym w samochodzie najlepszy będzie model z pilotem, dzięki któremu może mieć pełną zdalną kontrolę nad jazdą. Należy odpowiednio dobrać sprzęt do wieku, wagi oraz wzrostu pociechy, najlepiej z lekkim zapasem, żeby samochodzik służył na dłużej. Zwracajmy także uwagę na żywotność baterii, im dłużej będzie trzymała między ładowaniami tym dłuższa będzie frajda z jazdy. W zależności od płci malucha na rynku znajdziemy szereg kolorów i bajkowych motywów, które mogą ułatwić wybór. Być może dziecko będzie chciało jeździć małą kopią samochodu taty, a może spodoba mu się autko z podobizną ulubionych bohaterów.

Dzieci uwielbiają zabawki, które kojarzą im się z dorosłością. Dlatego tak dużą popularnością cieszą się wszelakie przedmioty związane z domem jak plastikowe małe kuchenki, żelazka, miksery itp. Prowadzenie samochodu to też jedna z czynności, która jednoznacznie przypisana jest rodzicom. Z tego względu jest to genialny pomysł na prezent, a także na kreatywne spędzanie czasu pomagające w rozwoju koordynacji ruchowej dziecka.