Jaki sprzęt do przewiertów wybrać?

Przeoczenie czegoś na rynku sprzętu wiertniczego może oznaczać różnicę między zyskiem a stratą na przyszłych projektach. Innymi słowy, warto poznać czynniki, które wpływają na nasze codzienne życie w pracy, ponieważ są one podstawowymi elementami, które mogą uczynić nasz biznes lepszym. 

Zakup używanego sprzętu do przewiertów bywa korzystny

specjalistyczne przewiertyPonieważ niektóre z tych komponentów rejestrują sygnały elektromagnetyczne, które przekładają się na znaczące dane dotyczące projektu, nie można przecenić ich wagi. Części te muszą być kompatybilne z każdym ręcznym urządzeniem lokalizującym, które będzie używane z rozważanym sprzętem do zakupu, więc ta część listy kontrolnej musi być dość dokładna. Doświadczony sprzedawca lub operator zrozumie znaczenie tego i będzie wiedział, jaki stopień zużycia i użytkowania jest akceptowalny. Nie trzeba dodawać, że każda część przewodu wiertniczego wymaga szczególnie dokładnego przeglądu. Zarówno odbiornik powierzchniowy, jak i systemy przewodowe muszą być w dobrym stanie, aby współpracować z operatorem w celu uzyskania maksymalnych wyników. Czas wiercenia kierunkowego, zwłaszcza przy użyciu sprzętu wiertniczego o odmianie poziomej, jest dłuższy niż w przypadku konwencjonalnego wiercenia pionowego. Inny sprzęt rozważany do zakupu będzie musieli zostać sprawdzony pod kątem kompatybilności, a także zużycia. Do takich części zalicza się wiertarkę ciągnącą, która jest używana z regeneratorem; dowolna koparka; i dowolną z wielu pomp i węży. Doświadczony i niezawodny sprzedawca, który zna tego typu sprzęt, oraz specjalistyczne przewierty może być świetnym źródłem pomocy. Sprzedawca może pomóc określić, jaką wydajność może obsłużyć dana maszyna i czy jest ona odpowiednia do zamierzonej pracy. Niezbędna jest profesjonalna wiertarka kierunkowa, która będzie wymagać dokładnej wiedzy o postępie wiertła przy wyznaczaniu kursu. Wiercenie z obrotowym systemem sterowanym oraz postępy w bitach Tricone i PDC Rotary Steerable System (RSS) to najnowsze osiągnięcie w dziedzinie wiercenia kierunkowego.  

Należy pamiętać, że nasze główne obawy powinny dotyczyć głównych części, wymagań stanowiska i dostępnej selekcji. Następnie weź pod uwagę liczbę godzin pracy i to, co pokazują zapisy konserwacji, i porównaj wszystkie powyższe informacje z cenami oraz wszelkimi dostępnymi usługami serwisowymi i gwarancjami dla rozważanego sprzętu HDD.