Jak zabudować samochód dostawczy?

Samochody dostawcze są bardzo często kupowane bez zabudowania, ponieważ w ten sposób jest dużo taniej. Jednak niektórzy zastanawiają się później, w jaki sposób zabudować tył tego pojazdu. Najlepiej jest zastosować najprostsze rozwiązanie, czyli za pomocą stelaży. Opowiem o tym, w jaki sposób takie coś się wykonuje. Naprawdę nie sprawia to nikomu problemów, gdyż prace te są łatwe. Trzeba tylko mieć kogoś do pomocy.

Zabudowanie samochodów dostawczych

zabudowa samochodu dostawczegoTo, o czym mówię jest bardzo łatwe. Zabudowa samochodu dostawczego wymaga prawidłowego stelaża. Najlepiej wykonać go z płaskowników metalowych, gdyż są wytrzymałe, a przy okazji lekkie. Z każdej strony samochodu, poza tyłem zrób po trzy takie płaskowniki pionowo w równych ostępach. Następnie analogicznie zrób po dwa poziome. Nie jest to trudne, a do łączenia możesz użyć nitów lub spawarki elektrycznej. Na tyle musisz zrobić wejście, które obuduj w kształcie prostokąta. Następnie zrób szkielet dachu. Kiedy będziesz miał to za sobą, użyj zwykłej płyty wiórowej. Jednak pamiętaj, aby z wierzchu okleić ją warstwą zabezpieczającą od wody oraz słońca. Może to być reklama Twojej firmy wraz z warstwą laminatu. Wewnątrz dobrze jest wyłożyć ściany blachą gładką. Jeśli wiesz, że będziesz woził delikatne produkty, możesz zaizolować ściany pianką lub styropianem. Drzwi najlepiej wykonać na zamówienie, dospawać zawiasy oraz je wstawić. Wiadomo, że można to robić samodzielnie, ale to jest już kwestia Twoich umiejętności technicznych. Zabudowa samochodu dostawczego nie jest niczym trudnym. W dwie osoby w przeciągu sześciu godzin można zabudować dość duży samochód. Nie ma z tym żadnego problemu, dlatego jest to godne polecenia. Warto zastanowić się nad użyciem termoizolacji, szczególnie będąc na przykład kurierem. Nigdy nie wiesz, co znajduje się wewnątrz przesyłek, które przewozisz na zlecenie.

Wszystkie rzeczy, które znajdują się w takim samochodzie dostawczym będą przewożone odpowiednio. Dużo zależy od specyfiki Twojego ładunku. Jeśli będą to na przykład rowery, możesz zrobić stojaki na nie. Tak samo właśnie z paczkami kurierskimi. Oczywiście podczas pracy często trzeba wykazać się kreatywnością, ale raczej nie jest to nic, co mogłoby stwarzać Tobie problemy. Są to kwestie łatwe do rozwiązania.