Jak wybrać dobre drzwi?

Wybór drzwi do domu musi być dokonany z namysłem, tak by zakupione drzwi były nie tylko ładne, ale także solidne. Warto też czekać na promocje w sklepach budowlanych i specjalistycznych sklepach ze stolarką drzwiową, by kupić drzwi w bardziej atrakcyjnych cenach. Drzwi można dzielić ze względu na przeznaczenie (wejściowe, wewnętrzne), użyty materiał, czy też na drzwi standardowe i specjalistyczne.

Solidne i ładne drzwi

drzwi kielceZacznijmy od pierwszego podziału. Drzwi wejściowe powinny być grubsze, solidniejsze niż drzwi wewnętrzne. Powinny dobrze izolować dom, zarówno pod kątem cieplnym, jak i akustycznym. Tu drzwi najczęściej nie posiadają żadnych przeszkleń ani zdobień. Inaczej wyglądają za to wewnętrzne drzwi Kielce. One mogą być cieńsze, mieć dekoracyjne okienka, nawet takie z witrażami, a także ozdobne klamki. Oczywiście także powinny być solidne, ale tu większą wagę przywiązuje się do aspektów wizualnych. Drugi podział drzwi obejmuje materiały z jakich są robione. W kontekście drzwi do domu wykorzystuje się przede wszystkim drewno lub materiały drewnopochodne, na przykład sklejkę. Jest ona tańsza i lżejsza niż lite drewno, więc każdy może sobie pozwolić na zakup takich drzwi. Drzwi mogą być jasne i ciemne, dobrane do kolorystyki wnętrza. Takie drzwi są łatwe w pielęgnacji i długo zachowują swoje walory wizualne. Modne i pasujące do nowoczesnych wnętrz są natomiast drzwi szklane. Mogą być one uchylne lub przesuwne. Najczęściej stosuje je się przy oddzielaniu przestrzeni kuchennej od pokoju dziennego.Szkło może być przeźroczyste lub matowe (z efektem szronu), można też piaskować szkło i tworzyć na nim różne wzory. Warto wspomnieć też o tym, że do magazynów czy firm wybiera się też drzwi metalowe. Są one bardzo trwałe, odporne na różnego typu uszkodzenia. Również w szpitalach się przydają, ze względu na to że są odporne na działanie wilgoci i odczynników chemicznych.

Przy wyborze drzwi warto też się kierować opiniami na temat producenta. Lepiej jest wydać trochę więcej pieniędzy i mieć solidne, trwałe drzwi na lata, niż kupować byle co i potem żałować. Zmiana drzwi i futryn jest kłopotliwa, zatem od razu trzeba się zastanowić dwa razy nad zakupem. W Kielcach na pewno każdy znajdzie dobre drzwi, które będą pasowały do jego domu.