namiot weselny

Jak urządzić wesele w plenerze?

Wesela w plenerze stają się także coraz popularniejsze w Polsce. Niewątpliwie jest to ciekawy pomysł na uatrakcyjnienie całej uroczyście, zanim jednak zdecydujemy się na takie rozwiązanie warto zorientować z czym to się wiąże. Specyfika wesela w plenerze jest inna niż tradycyjnego organizowanego w sali weselnej. Podpowiadamy na co należy zatem zwrócić uwagę w przypadku ślubu plenerowego.

Wesele w plenerze – specyfika

Wesele w plenerzeOrganizacja przyjęcia weselnego na otwartej przestrzeni wiąże się przede wszystkim z koniecznością uwzględnienia dodatkowego czynnika jakim jest pogoda. Należy mieć świadomość, że Polska aura bywa kapryśna, dlatego ważne jest by zapewnić gościom weselnym odpowiednią ochronę, gdyby pogoda nie dopisała. W celu tym zwykle wynajmuje się namioty bankietowe, w których ustawia się stoły i krzesła. Na podstawie strony www.wiktoriainfo.pl warto zdawać sobie sprawę z tego, że standardowo w ofercie zwykle jest sam namiot, do którego mamy możliwość dobrania wyposażenia opcjonalnego w takiej postaci jak:

  • podest sceniczny
  • podłoga
  • stoły i krzesła
  • oświetlenie
  • ogrzewanie
  • klimatyzacja
  • mobilna szatnia

Przy czym część namiotów posiada już oświetlenie w standardzie. Kolejną rzeczą o jaką musimy zadbać w przypadku wesela w plenerze jest stworzenie na jego czas parkietu tanecznego. Według informacji zawartych na portalu slubnyportal.pl zwykle na cel ten przeznacza się dodatkowy namiot wyposażany w podłogę, w którym oprócz parkietu tanecznego znajduje się miejsce dla zespołu czy DJ-a. Pamiętajmy jednak, że najważniejszą kwestią, jeśli chodzi o wynajem namiotów bankietowych jest dobranie ich odpowiedniego rozmiaru, do ilości gości weselnych.

Namioty cateringowe wynajem – jak dobrać ich wielkość do ilości gości

Namioty cateringoweNajwiększy problem przy organizacji wesela w plenerze zwykle sprawia właśnie kwestia związana z doborem odpowiedniego namiotu czy też namiotów w zależności od ich wielkości. Samodzielnie bardzo trudno oszacować jaki rozmiar będzie odpowiedni na nasze potrzeby. Na stronie http://www.plansystem.pl można przeczytać, że zbyt mała ilość przestrzeni sprawi, że goście będą ściśnięci, a co za tym idzie będą czuli się oni niezbyt komfortowo, za duże namioty to znowuż niepotrzebny wydatek, ponieważ wówczas płacimy za miejsce którego nie wykorzystamy. Z związku z czym warto o rozwiązanie tego problemy zapytać bezpośrednio firmę od której wynajmujemy namiot. Podając jej planowaną liczbę gości, powinna ona pomóc nam dobrać odpowiedni rozmiar namiotu cateringowego, nie za duży, nie za mały.

Oprawa muzyczna na wesele w plenerze

zespół na weseleIstotną kwestią o której często jest wspominane na portalu slubnyportal.pl, jeśli chodzi o organizacje wesela w plenerze staje się także zapewnienie dobrej oprawy muzycznej. Wiąże się to nie tylko z koniecznością wynajęcia zespołu muzycznego czy DJ-a, ale także z zapewnieniem dobrego nagłośnienia. Warto jednak zaznaczyć, że na weselu plenerowym zwykle lepiej sprawdza się zespół na wesele niż DJ. Wynika to głównie z faktu, że w przypadku tego rozwiązania dostęp do prądu nie jest kwestią aż tak bardzo istotna jak w przypadku DJ-a. Jeżeli na ślubie w plenerze zdecydujemy się na Dj-a i z rożnych przyczyn pozbawieni zostaniemy prądu, co może się zdarzyć, musimy się liczyć z tym, że wówczas zostaniemy także bez muzyki. Pamiętajmy jednak o tym, że nie każdy zespół muzyczny musi spełniać nasze oczekiwania. Według strony jednego z zespołów www.zespol-mariachi.pl warto poświęcić odpowiednio dużo czasu na jego wybór. Zapoznajmy się dokładnie z jego repertuarem, przedstawmy własne oczekiwania i co ważne zapoznajmy się z materiałami z jego wcześniejszych występów. Pozwoli nam to mniej więcej określić czy dana grupa jest tym czego szukamy.

Wesele w plenerze a goście

wesele w plenerzeDecydując się na organizacje wesela w plenerze pamiętajmy o tym by powiadomić o naszym pomyśle gości. Warunki jakie są na takim weselu są nieco inne niż w przypadku tego organizowanego w sali. Według portalu wesele123.pl należy pamiętać, że sala weselna to zawsze równa podłoga, ochrona przed wiatrem, owadami deszczem itd., a co za tym idzie warto by nasi goście byli przygotowani na to, że wesele odbędzie się na otwartej przestrzeni. Jest to istotne z racji tego, że w pewnym senie wymusza to nieco inny sposób ubiory wśród gości. Dodatkowo w takiej sytuacji istotna staje się także kwestia dojazdu. Jeżeli byłby to dom weselny, wówczas goście mogli by podjechać samochodami pod niego i wygodnie je zaparkować. W przypadku ślubu w plenerze jest to niemożliwe. Warto zatem poinformować gości, że na samą uroczystość zmuszeni będą dojść. Pozwoli to na uniknięcie niepotrzebnych nieporozumień.

Podsumowując temat:

Urządzając wesele w plenerze pamiętajmy o tym, że jego organizacja nieco obiega od tego w jaki sposób organizujemy tradycyjne wesele na sali. Dlatego warto zorientować się na jakie elementy należy zwrócić szczególna uwagę, jak i pamiętajmy o tym by wszystkich poinformować o tym, że ślub odbywa się na otwartej przestrzeni.

2 komentarze dla “Jak urządzić wesele w plenerze?”

Skomentuj