Jak skutecznie naprawić akumulator hydrauliczny?

Pracuję w firmie budowlanej, która oferuje wiele usług firmom i osobom prywatnym. Celem kierownictwa zawsze było zapewnienie jak najwyższej jakości robót, ale to też tyczy się odpowiedniego dbania o nasz własny sprzęt, którego mamy całkiem sporo. Musimy odpowiednio zadbać o wszystko, z czego korzystamy, aby w trakcie roboty u klienta nie okazało się, że będą opóźnienia z naszej winy, ponieważ nie zadbaliśmy o odpowiednie przygotowanie maszyn czy sprzętu.

Skuteczność napraw akumulatorów hydraulicznych

akumulatory hydrauliczne - skuteczna naprawaGdy mieliśmy akurat trochę wolnego między zleceniami – a to nie zdarza się nam zbyt często – to musieliśmy zacząć przegląd wszystkiego, co mamy do użytku. Podstawowy sprzęt to był pikuś, nie jest problemem bowiem jego sprawdzenie. O wiele dokładniej trzeba sprawdzać wszystkie maszyny i pojazdy, a to automatycznie wymaga więcej poświęconego czasu. I tak się okazało, że przy naszym dźwigu potrzebna będzie naprawa akumulatora hydraulicznego. Mieliśmy w naszej grupie ludzi, którzy czasami sami naprawiali sprzęt czy maszyny, ale mieliśmy limity. Zajmowaliśmy się głównie budowlanką, a nie naprawą urządzeń. Nawet gdybyśmy się tego podjęli, to nie wiadomo byłoby czy zrobiliśmy to dobrze i ile taka naprawa faktycznie wytrzyma. Poza tym chodziło o akumulatory hydrauliczne – skuteczna naprawa w ich przypadku jest bardzo ważna, bo w końcu dotyczyło to pracy na budowie, gdzie wszystkiego musimy być pewni, aby nie ryzykować niepotrzebnie jakimiś usterkami, które mogą pojawić się w najmniej odpowiednim momencie. Nasz kierownik przekazał z kim mamy się skontaktować w kwestii naprawy, bo znał fachowców, którzy akurat tego rodzaju akumulatorami zajmowali się często i znają się zdecydowanie na rzeczy. Nie mieliśmy na razie zamiaru korzystać z dźwigu, dopóki nie mieliśmy pewności, że wszystko działa na tip top.

Fachowcy poleceni przez naszego kierownika faktycznie wiedzieli, co zrobić z akumulatorem i jak zająć się jego skuteczną naprawą. Mimo że zbliżał się termin naszego następnego zlecenia, to nie martwiliśmy się, że z czymś nie zdążymy. Dostaliśmy zapewnienie, że naprawa przebiegnie szybko i tak też się faktycznie stało. Akumulator znowu działał jak nowy, a my mogliśmy poczynić już ostatnie przygotowania do naszej kolejnej roboty.