Jak poprawnie zamontować płyty włókno cementowe?

Od trochę ponad roku zajmuje się budową domu. Staram się to robić jak najregularniej, ale to nie jest moja główna praca, więc ten czas muszę rozsądnie dzielić pomiędzy zatrudnienie, rodzinę i obowiązki oraz ostatecznie ten dom. Na szczęście pomagają w tym moi bracia i tata. Zdecydowaliśmy się sami spróbować postawić dom, a przynajmniej dużą jego część – do momentu aż natrafimy na coś nowego, czego wcześniej nigdy nie robiliśmy.

Płyty włókno cementowe – najważniejsze poprawne zamontowanie

poprawny montaż płyt włókno cementowychZdarzały nam się już prace przy budowach nieruchomości, więc moja rodzinna ekipa budowlana wiedziała, co należy robić. Ale uzgodniliśmy wspólnie, że robimy tylko to, co do tej pory już zdarzało nam się robić. To był mój dom i nie chciałbym, żeby coś zostało zrobione niepoprawnie ze względu na brak doświadczenia – żona by mi tego nie wybaczyła. A nie byliśmy pewni jeszcze, jak każdy etap chcemy wykończyć, bo właśnie moja żona miała różne pomysły w międzyczasie. I jednym z takich pomysłów w ostatnim momencie była elewacja. Poczytała różne fora i spodobało jej się wykończenie jej z wykorzystaniem płyty włókno cementowej. I tu pojawił się dla nas problem, bo nigdy jej nie zakładaliśmy. A skoro już się umówiliśmy, że w takiej sytuacji znajdziemy kogoś bardziej kompetentnego, to zdecydowaliśmy się trzymać tej umowy. Potrzebowaliśmy kogoś, kto wiedział, jak wygląda poprawny montaż płyt włókno cementowych i nie będzie musiał kombinować, uczyć się dopiero tego czy ryzykować. Mój brat takę ekipę znalazł, znali się oni na montowaniu takich płyt, więc mieliśmy pewność, że wszystko zostanie zrobione, tak jak powinno. Kiedy przyjechali to zgodzili się nawet, byśmy przypatrzyli się, jak to robią. Dzięki temu wiedziałbym już na czym to polega i może odważyłbym się sam to z rodziną zrobić, gdyby taka okazja znowu się pojawiła.

Płyty włókno cementowe zostały założone, a cały dom niedługo później całkowicie skończony. Czyli to, na co tyle czekaliśmy, w końcu doczekało się realizacji. Elewacja wyglądała bardzo ładnie i powodowała, że dom wygląda nowocześniej niż inne, co też było fajnym efektem. Fajnie, że udało się to zrobić w większości rękoma rodziny przy małej pomocy ludzi z zewnątrz, więc czujemy jeszcze bardziej, że to jest właśnie nasz dom.