Jak dbać o szczelność Turbo?

Po kilku latach korzystania z samochodu, miałem poważne problemy z jego turbosprężarką. Zazwyczaj co rok, półtora, zmuszało mnie to do kosztowej wymiany jej rdzenia. Dopiero po jakimś czasie dowiedziałem się, jaki jest prosty sposób na poradzenie sobie z tego typu przypadłością.

Czy uszczelki turbiny są drogie?

zestaw uszczelek turboPo kilku latach od zakupienia samochodu naturalne jest, że powoli zaczynają się pojawiać pewne problemy z jego działaniem. Tak było i w moim przypadku, a konkretnie chodziło o problemy z odmawiającą posłuszeństwa turbosprężarką. Co jakiś czas, zmuszało mnie to do oddawania samochodu do warsztatu, gdzie rdzeń turbiny był wymieniany na nowy. Nie ukrywam, że taka naprawa była dość kosztowna, wiec szybko zacząłem poszukiwać informacji jak można poradzić sobie z tego typu problemem. W Internecie znalazłem informacje o wielu osobach, które borykały się z takim problemem, a dobrym rozwiązaniem według nich był dobry zestaw uszczelek turbo. Jak bowiem wyczytałem na jednym z forów motoryzacyjnych, głównym powodem problemów  z turbosprężarką są zanieczyszczenia dostające się do niej, a szczególnie do jej rdzenia. Zanieczyszczenia te, szczególnie takie jak zaschnięty olej napędowy, mogą powodować rozwój bardzo szkodliwej dla rdzenia turbosprężarki korozji. Tymczasem wysokiej jakości zestaw uszczelek do turbo jest w stanie skutecznie zapobiegać tego typu problemom. Oczywiście, według informacji podanych na forum, nie każdy zestaw uszczelek jest w stanie zapobiegać skutkom odkładania się w turbinie zanieczyszczeń. Przede wszystkim więc, kupiony przez nas zestaw uszczelek powinien umożliwiać zabezpieczenie wszystkich ważnych elementów turbosprężarki, przez które mogą się dostać do jej wnętrza zanieczyszczenia. Należy pamiętać, że uszczelnienie tylko jednego elementu nie uchroni turbiny przed dostępem zanieczyszczeń. Ważna jest także jakość uszczelek – powinny być one wykonane z wysokiej jakości gumy technicznej, aby były w stanie znosić kontakt z niekorzystnymi warunkami środowiskowymi.

Turbina to bardzo ważny element samochodów osobowych. Dlatego też bardzo ważne jest, aby odpowiednio o nią dbać, na przykład pilnując, aby była ona odpowiednio szczelna. Pozwoli to uniknąć wszelkiego rodzaju problemów z tą ważną częścią samochodu.