Integracja ze współpracownikami

Współpracownicy są to często nieznajomi dla siebie ludzie, którzy nagle muszą razem pracować. Może być to trudne, zwłaszcza jeśli ich praca polega na pracowaniu w grupie. Nie znają się zbyt dobrze, więc trudno jest im współpracować i podejmować wspólne decyzje. Dlatego w moim artykule chciałam przedstawić sposób jak rozwiązać ten problem.

Team building – co to takiego?

team building warszawaCzęsto zdarza się, że praca grupy osób nie jest dostatecznie efektywna, ponieważ nie znają się oni dostatecznie dobrze lub dopiero się poznają. Nie nawiązali oni jeszcze żadnych konkretnych relacji, a więc nie potrafią do końca ze sobą współpracować. Społeczne więzi między nimi mają wielki wpływ na to, jak będą wykonywać swoją pracę. Dlatego właśnie team building Warszawa to świetne rozwiązanie dla takich grup. Polega on na wszelkich aktywnościach, które mają na celu zintegrować grupę nieznajomych sobie osób. Są to takie działania, które mają za zadanie, aby wszyscy w danym zespole poznali swoje mocne i słabe strony i mogli się wspierać nawzajem. Poprawa więzi wpływa na polepszenie efektywności pracy, a także na wzajemne zrozumienie między podwładnymi a szefem. Team building rozwija zespół i go buduje. Często dzięki niemu między członkami grupy zawiązują się nawet przyjaźnie poza biurem. Zwalcza on przeróżne konflikty komunikacyjne i pozwala na wspólne pokonywanie nawet największych przeszkód. Ludzie znajdujący się w grupie zaczynają zdobywać do siebie nawzajem coraz większe zaufanie. Team building zwykle objawia się w formie gier i zabaw integracyjnych, które są odpowiednio dobrane do grupy i celu, który ma ona osiągnąć. Pozwala to na budowanie trwałych relacji, które będą ważne przez długie lata. Ciekawą, nowoczesną i ostatnio bardzo modną formą takiej integracji jest udział w escape roomach. Firmy coraz częściej wykorzystują tę formę rozrywki do swoich własnych celów. W takim pokoju zagadek uczestnicy są zmuszeni do współpracy, bo inaczej nie wyjdą z pokoju. Muszą wspólnie rozwiązywać różne łamigłówki, a przecież nic lepiej nie łączy ludzi, jak współpraca przy rozwiązywaniu tajemnic i zagadek. 

Team building jest zatem bardzo ważny, jeżeli chcemy mieć zgrany zespół współpracowników, którzy sobie ufają i mogą na sobie nawzajem polegać. A jest to bardzo ważne, ponieważ – tak jak napisałam – dzięki temu praca, którą wykonują, jest dużo bardziej efektywna, a atmosfera w biurze dużo milsza.