Gdzie wynajmę pracownika sezonowego?

Prowadzę własne gospodarstwo rolne. Latem jest w nim bardzo dużo pracy, ponieważ nadchodzą zbiory owoców w sadach, a do tego jeszcze żniwa. W tym roku postanowiłem, że nie będę się tak bardzo przemęczał i wynajmę pracowników, którzy część pracy wykonaliby za mnie. Musiałem tylko się zastanowić skąd wziąć odpowiednią grupę ludzi do pracy. Od razu przyszło mi do głowy pewne rozwiązanie, które już wkrótce okazało się bardzo dla mnie opłacalne.

Wynająłem pracowników do pracy sezonowej

wynajem pracowników sezonowychZdecydowałem się na wynajem pracowników sezonowych poprzez agencję pracy tymczasowej. To było dla mnie bardzo dobre, praktyczne i opłacalne rozwiązanie. Przede wszystkim korzystając z pośrednictwa agencji pracy tymczasowej najłatwiej jest znaleźć pracowników chętnych do pracy sezonowej. Nie mniej ważne było dla mnie to, że korzystając z takiej formy zatrudnienia to agencja była bezpośrednim pracodawcą, dzięki czemu ja sam nie musiałem się zajmować odprowadzaniem składek ubezpieczeniowych czy terminową wypłatą wynagrodzenia dla wynajętych przeze mnie pracowników sezonowych. Bez problemu udało mi się znaleźć renomowaną i polecaną agencję pracy tymczasowej, z którą zdecydowałem się nawiązać współpracę. Wynająłem od nich kilku pracowników sezonowych na lato. Dosyć szybko przekonałem się, że wynajem pracowników sezonowych jest opłacalny zarówno od strony organizacyjnej jak i prawnej. Przede wszystkim ominęły mnie formalności związane z procesem rekrutacji, które bywają dosyć uciążliwe. Agencja pracy od razu po nawiązaniu współpracy dostarczyła mi CV osób, które były gotowe podjąć prace sezonowe u mnie na polu. Dużą zaletą przy tej formie poszukiwania pracowników sezonowych jest również to, że to nie pracodawca a pracownik płaci prowizję za pośrednictwo agencji przy znalezieniu pracy sezonowej. Byłem bardzo zadowolony z usług tej agencji pracy.

Dzięki temu udało mi się szybko i sprawnie znaleźć pracowników sezonowych do pracy u mnie na gospodarstwie. Dzięki pośrednictwu agencji pracy miałem stuprocentową  pewność, że wynajem pracowników jest legalny i w razie kontroli nie będę miał żadnych kłopotów związanych z nielegalnym zatrudnianiem pracowników, co często zdarza się w innych firmach i gospodarstwach rolnych. Byłem z tego faktu niezmiernie zadowolony.