Gdzie w Warszawie zrobię kurs podologii?

Okazało się, że moja kilkuletnia córka cierpi na bardzo ciężką odmianę cukrzycy. Ma również inne choroby, które powodują, że jeśli nie zaczniemy szybko działać będzie jej groziła amputacja stopy albo nawet całej nogi. Lekarz powiedział mi, że kluczowa w jej przypadku będzie odpowiednia rehabilitacja stopy, żeby utrzymywać nogi w jak najlepszym stanie. Masaże podologiczne było bardzo ciężko dostępne. Ale wpadłam na pomysł, że zrobię kurs podologiczny i sama będę ją masować.

Zrobiłam profesjonalny kurs podologii

kurs podologiczny w WarszawieNie miałam trudności z zapisaniem się na odpowiedni kurs. Szybko znalazłam tani i profesjonalny kurs podologiczny w Warszawie. Był prowadzony przez doświadczonych lekarzy podologów, którzy bardzo dobrze znali się na tematach takich jak stopa cukrzycowa czy budowa i wady stopy. Szkolenie było prawie całkowicie praktyczne, dzięki czemu od razu mogłam zdobywać doświadczenie w masażach i różnych technikach rehabilitacyjnych stóp. Kurs odbywał się w małych kilkuosobowych grupkach, gdzie ćwiczyliśmy na sobie. Nauczyłam się dzięki temu odpowiedniego wyczucia i siły w dłoniach koniecznej do odpowiedniego masażu. Kurs był przeznaczony zarówno dla osób zaawansowanych w temacie, którzy kształcili swoje umiejętności zawodowe jak i dla osób początkujących, takich jak ja. Na początku miałam dość sporo nauki, ponieważ musiałam przyswoić wiele nowych informacji z zakresu budowy stopy, zależności pomiędzy kośćmi i ścięgnami oraz możliwych urazów. Kiedy jednak przyswoiłam tą wiedzę nie miałam trudności z odbyciem kursu i zdaniem egzaminu. Kurs bowiem kończył się egzaminem, po którym uzyskiwało się certyfikat zezwalający na zarobkowanie z tego zawodu. Kurs podzielony był na wiele bloków tematycznych dzięki czemu wiedzę przyswajałam stopniowo i w swoim tempie. Kurs trwał zaledwie dwa tygodnie, ale był to wystarczający okres czasu na przyswojenie wiedzy z tego zakresu.

Byłam bardzo zadowolona z odbytego kursu podologicznego. W dodatku udało mi się go dostać w bardzo niskiej cenie. Normanie takie kursy kosztują kilka tysięcy, a ja załapałam się na bardzo dobrą promocję. Kurs był prowadzony bardzo profesjonalnie i rzetelnie. Nie było zbędnego lania wody. Kolejną jego zaletą był fakt, że był prowadzony w małych grupach i przyjemnej atmosferze.