Gdzie stosuje się szamba jednokomorowe?

Największa liczba klientów zdecyduję się na zakup szamba jednokomorowego. Jest to najtańsze i najprostsze rozwiązanie, które można zastosować wszędzie tam, gdzie występuje działka z małym metrażem oraz podmokły teren. Stosujemy tego rodzaju szamba wszędzie, gdzie nie można zastosować rozsączania. Zbiorniki jednokomorowe najlepiej przydają się tam, gdzie nie wytwarza się dużo nieczystości. Jest to dobre zastosowanie na domek letniskowy.

Ile kosztują szamba dwukomorowe?

szamba betonowe cenyZanim dowiemy się, ile kosztują zbiorniki dwukomorowe, To na początek musimy sobie wyjaśnić, do jakich celów stosujemy zbiorniki dwukomorowe. Szamba betonowe dwukomorowe najczęściej wykorzystujemy do tego, aby zastosować bakterię, która służy jako oczyszczalnia biologiczna. W ten sposób bakterie będą rozdrabniać ścieki w pierwszej komorze, aby mógł drugiej komorze woda była zupełnie czysta. W ten sposób taką wodę możemy bez problemu rozsączyć na działce. Wszędzie tam, gdzie mamy większy metraż oraz teren jest bardziej chłonny najlepiej jest stosować dwukomorowe szamba betonowe ceny takich szamb to około 2000 zł wraz z transportem oraz montażem. Oczywiście wszystko zależy od szamba, na jakie się zdecydujemy. Szamba betonowe występują w kilku rozmiarach i sam zbiornik będzie w niektórych przypadkach nieco droższy, a w niektórych nieco tańszy. Najmniejszy może być tańszy od największego o nawet 1000 zł. Dobrym rozwiązaniem, kiedy chcemy zdecydować się na najlepsze szambo dostępne na rynku jest to trzykomorowe. Tam podobnie jak w przypadku szamba dwukomorowego na początku bakterie będą rozdrabniać ścieki w pierwszej komorze, aby w drugiej woda była jak najczystsza. Następnie dodatkowo 3 komora jeszcze bardziej oczyszcza ścieki i wtedy na końcu mamy praktycznie czyste płyny. W ten sposób taką urodę bez problemu możemy opróżnić na działce lub też do okolicznych rzek lub gruntów wodnych.

Ile kosztują szamba trzykomorowe? Dobre szambo 3 komorowe kosztuje ponad 3000 zł, ale są szamba łączone w pionie, które mogą kosztować nawet 5000 zł. Jednak w tej cenie będziemy mieli już zagwarantowany transport A w niektórych przypadkach nawet i montaż. Dobrze jest wybrać szambo, który włączone jest w pionie, ponieważ jest większa pojemność i nie musimy tworzyć wielu wykopów na działce.