Gdzie można zbadać kleszcza?

Okres wiosenny i letni sprzyja pojawianiu się pasożytów zwanych kleszczami. Pojawiają się one już nie tylko w lasach, czy parkach, ale także w trawach i żywopłotach, które znajdują się w centrum miasta. Często podczas spaceru z psem możemy przynieść do domu niemiłego gościa. Oczywiście nie musi to dotyczyć tylko nas, ponieważ kleszcze z chęcią pasożytują także na naszych zwierzakach domowych. Ważna jest więc odpowiednia profilaktyka.

Badanie kleszczy w kierunku chorób

gdzie zbadać kleszczaKleszcze początkowo są niewielkich rozmiarów insektami, które przyczepiają się do naszej skóry i z wielką ochotą żywią się krwią. Początkowo możemy nawet nie zauważyć, że do naszego ciała coś się wgryzło. Dopiero, kiedy kleszcz opije się naszą krwią to powiększa swoje rozmiary i jest łatwy w zauważeniu. Kleszcze wydzielają dodatkowo substancję, która sprawia, ze nie czujemy samego momentu ugryzienia. Niestety, ukąszenie przez kleszcza wiąże się z wieloma nieprzyjemnymi konsekwencjami, które mogą się nam przytrafić. Są one nosicielami wielu chorób, z których najpopularniejsza jest borelioza. Z tego też powodu istotne jest, aby mieć pewność, że kleszcz, którego staliśmy się ofiarą nie jest nosicielem tych niebezpiecznych chorób. Wiele osób więc po ukąszeniu zastanawia się, gdzie zbadać kleszcza. Otóż odpowiedź na to pytanie jest banalnie prosta. Zajmują się tym specjalne laboratoria, które wyposażone są w sprzęt najnowszej klasy. Ich czułe urządzenia są w stanie wykryć nawet śladowe ilości czynników odpowiedzialnych za wywołanie chorób przenoszonych przez kleszcze. Istotne jest, że aby wykonać badanie musimy wiedzieć nie tylko, gdzie zbadać kleszcza, ale także jak go przynieść. Nie możemy przecież pokazać kleszcza, który wczepiony jest w naszą skórę. Okazuje się, że w tym celu powstały specjalne pojemniki, w których umieszczamy tego pasożyta.

Kleszcze to bardzo małe, ale niebezpieczne stworzenia. Wbrew jednak temu, co sądzą inni nie trzeba się martwić o potencjalne konsekwencje kontaktu z kleszczem, ponieważ wczesne zdiagnozowanie w postaci zbadania kleszcza może uchronić nas przed niebezpieczną chorobą. Odpowiedź na pytanie gdzie zbadać kleszcza jest więc bardzo prosta, a jest nią odpowiednio wyposażone laboratorium, które z chęcią zajmie się takim zleceniem za niewielką opłatą.