Namioty cateringowe

Gdy żołnierz ma zorganizować międzynarodowe wesele – o czym warto pamiętać?

Jak wiadomo nie od dziś miłość nie zna granic i to w sensie dosłownym. Dlatego też coraz więcej osób postanawia zawrzeć związek małżeński z osobą pochodząca z innego kraju. Organizacja wesela w tym przypadku jest rzeczą szczególnie trudną. Nie wystarczy tylko wybrać odpowiednią salę weselną czy ustalić liczbę gości lecz także należy zadbać o to aby obydwie strony czuły się usatysfakcjonowane z przebiegu całej imprezy. W tym wypadku niezbędna okaże się wiedza na temat zwyczajów związanych z organizacją wesela wielonarodowego. Sprawia to, że staniemy przed wyzwaniem połączenia ze sobą dwóch odmiennych kultur, po to aby całe wesele przebiegło bezproblemowo. Uwzględnienie obyczajów panujących w danej kulturze wymaga szczególnej uwagi, gdyż to właśnie od tego zależeć będzie czy będzie ono udane i na długo pozostanie w pamięci wszystkich gości. Jak zatem zorganizować wesele wielonarodowe?

Wspólny język czyli pomoc tłumaczy na weselu

tłumaczJednym z podstawowych wyzwań które stoją przed nami, gdy chcemy zorganizować wesele wielonarodowe jest bariera komunikacyjna. To właśnie ona może doprowadzić do szeregu nieporozumień podczas zabawy weselnej. Dlatego aby uniknąć nieplanowanych konfliktów, wynikających z nieznajomości danego języka, dobrym rozwiązaniem okaże się agencja tłumaczeń. Jej pracownicy dzięki posiadanemu doświadczeniu zadbają nie tylko o pomoc w załatwieniu wszelkiej dokumentacji związanej z zawarciem związku małżeńskiego lecz także pomogą naszym gościom we wzajemnej komunikacji. To właśnie ich obecność na weselu sprawi, że każdy z weselników będzie miał możliwość swobodnej rozmowy bez obaw o to, że zostanie źle zrozumiany. Wybrane przez nas biuro tłumaczeń angielskiego pozwoli także na uniknięcie kłopotów, wynikających z konieczności obiegu dokumentów związanych z naszym ślubem. Dzięki takiemu rozwiązaniu będziemy mogli być spokojni zarówno o stronę formalną wesela jak i o atmosferę całej zabawy.

Profesjonalna organizacja wesela – usługi eventowe

Organizując wesele wielonarodowe musimy być przygotowani na większą liczbę spraw do załatwienia niż w przypadku tradycyjnego wesela. Dlatego coraz więcej par wielonarodowych, chcąc uniknąć stresu związanego z organizacją wesela, decyduje się na rozwiązanie jakim jest agencja eventowa. Takie firmy zajmują się profesjonalną organizacją tego typu wesel, poprzez:

• załatwienie wszystkich niezbędnych formalności

• ustalenie planu przebiegu wesela

• wybranie i połączenie ze sobą różnych zwyczajów weselnych

Na portalu www.abcslubu.pl można przeczytać, że dzięki skorzystaniu z takich usług, będziemy mieć pewność, iż takie wesele zostanie zorganizowane w sposób precyzyjny, gdzie nie będzie miejsca na jakiekolwiek błędy. Warto także wspomnieć, że takie agencje eventowe pomogą w dobraniu odpowiedniego scenariusza weselnego, po wcześniejszych konsultacjach z przyszłymi małżonkami. Sprawia to, że obie kultury mogą się do siebie zbliżyć nie tylko poprzez połączenie dwóch kochających się osób ale przede wszystkim poprzez wspólne poznanie się i uszanowanie swoich tradycji. Pracownicy takiej agencji pomogą także w doborze odpowiedniego menu, uwzględniającego preferencje i ograniczenia kulinarne wszystkich gości. Dzięki takiemu rozwiązaniu przyszli małżonkowie będą mieć pewność, że ich rodziny pomimo dzielących je różnic, znajdą wspólny język i spędzą ten niezapomniany czas dobrze się bawiąc.

Odpowiednia muzyka czyli wybór dj

Kolejną ważną kwestią jest wybór odpowiedniej oprawy muzycznej. W przypadku ślubów wielonarodowych idealnie sprawdzi się dj na wesele. Decydując się na takie rozwiązanie będziemy mieć pewność, że muzyka prezentowana przez taką osobę trafi w gusta wszystkich zaproszonych gości. Dlatego też dobrze jeżeli przed weselem sporządzimy listę utworów, uwzględniając w niej upodobania muzyczne obu stron. Wybrany przez nas dj powinien posługiwać się płynnie językiem obcym np. angielskim czy francuskim, co umożliwi mu zapowiadanie kolejnych utworów czy zamawianych przez gości dedykacji. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że każdy z weselników będzie się dobrze bawił przy swojej ulubionej muzyce.

Człowiek orkiestra – wodzirej na weselu

Wesele w plenerzeIdąc za obowiązującymi trendami, warto abyśmy pomyśleli o wynajęciu osoby która zadba o dobrą atmosferę podczas takiej zabawy weselnej. Według portalu www.planowaniewesela.pl najlepszym rozwiązaniem okaże się wodzirej z językiem angielskim. Dzięki znajomości obcego języka taka osoba będzie mogła bez problemu spełniać swoje zadanie jakim jest zapewnianie gościom rozrywki. Taki wodzirej zadba o to aby żaden z przybyłych gości weselnych nie poczuł się wyobcowany. Do jego zadań należy opowiadanie dowcipów, które na takim weselu muszą być wyważone i przemyślane, tak aby nikogo nie uraziły a także anegdot związanych z parą młodą. Dzięki zdecydowaniu się na takie rozwiązanie będziemy mieć pewność, że na naszym weselu wszyscy goście będą się świetnie bawić a także lepiej się nawzajem poznają.

W kwestii podsumowania

Organizacja wielonarodowego wesela nie jest rzeczą prostą, gdyż oprócz załatwienia podstawowych spraw, wymaga także zwrócenia uwagi na kwestię wynikające z różnic kulturowych. Opisane powyżej elementy pozwolą na bezproblemowy przebieg takiego wydarzenia a także lepsze zintegrowanie się obu rodzin. Należy jednak pamiętać aby cale wesele odbyło się w atmosferze przyjaźni, wyrozumienia a przede wszystkim tolerancji i szacunku wobec drugiej nieznanej narodowości,gdyż to właśnie od tego zależeć będzie dobra zabawa.

1 komentarz “Gdy żołnierz ma zorganizować międzynarodowe wesele – o czym warto pamiętać?”

  1. Organizacja takie wesela na pewno do łatwych nie należy. Również jeśli chodzi o ślub to do organizacji nie jest on łatwy. Wiadomo, że chcemy aby każdy z gości rozumiał przysięgę, a jeśli wśród naszych gościu są osoby różnej narodowości, to ciężko jest to wykonać.

Skomentuj