Etykiety IML wspierają ekologię

Wszyscy chcemy żyć w Świecie, który jest czysty i przyjazny. Aby tak się własnie stało, musimy dbać o naszą planetę. Jest wiele sposobów na to, jak to zrobić. Dobrym pomysłem jest na przykład wprowadzenie w naszym domu i zakładzie pracy segregowania śmieci i różnego rodzaju odpadów. Etykiety IML bardzo to ułatwiają.

Czy używając etykiet IML wspieramy środowisko naturalne?

etykieta imlKupując na przykład wiadro farby, na które naklejona jest standardowa, papierowa etykieta, chcąc je zutylizować w poprawny sposób, musimy usunąć z niego etykietę, co nie zawsze jest proste, wyrzucić ją do odpadów papierowych, a następnie wiadro wyrzucić do tworzyw sztucznych. Jeżeli zastosowana została przez producenta etykieta IML, czyli taka, która została wykonana z tworzywa sztucznego i umieszczona w opakowaniu już w procesie produkcji tegoż opakowania, wówczas po prostu pozbywamy się go, wyrzucając do tworzyw sztucznych. Zastosowanie tej technologii niesie wiele korzyści dla producentów, a dla nas, jako użytkowników sprawia, że segregacja odpadów, a co za tym idzie dbanie o środowisko naturalne, staje się o wiele łatwiejsza. Wykonane w ten sposób etykiety wydają się być zatopione w tworzywie, z którego wykonane jest opakowanie i… tak w rzeczywistości jest. Proces ten nie jest skomplikowany, a oprócz oczywistych korzyści ekologicznych jest także atrakcyjny wizualnie.

Produkty oznaczone etykietami typu IML wyglądają na bardziej atrakcyjne i faktycznie takie są. Opakowanie tego typu jest bardziej ekologiczne, mamy więc pewność, że producent uwzględnił to podczas procesu produkcji i być może sam produkt, poprzez użyte w nim półprodukty, także jest bardziej przyjazny dla środowiska. Etykiety tego typu sprawdzają się na wszelkich opakowaniach wykonanych z tworzyw sztucznych.