Drewniane domki – małe i duże

Drewno jako tani, ekologiczny materiał, nie traci na popularności. Bardzo chętnie wykorzystujemy je do budowy domów, wykończenia wnętrz czy elewacji. Domy z drewna to zarówno domy kanadyjskie, o drewnianej konstrukcji, jak i domy z bali, które przy odpowiedniej grubości bala nie potrzebują już dodatkowej warstwy izolacji termicznej, mogą więc stanowić domy całoroczne. Drewno chętnie stosujemy też do budowy małych domków, które mogą mieć różne przeznaczenie.

Domki drewniane na wakacje i do ogrodu

domek z drewna poznańNajmniejsze domki z drewna mogą do nas trafić w postaci gotowych elementów do samodzielnego złożenia – to znaczy jeśli nie mamy warunków lub czasu, żeby samodzielnie zrealizować taki projekt. Mały domek, o powierzchni zaledwie kilku metrów kwadratowych, można wykorzystać na różne sposoby. Najpopularniejszy z nich to domek na narzędzia, w którym można stworzyć niewielki przydomowy warsztat albo przechowywać wszystkie narzędzia ogrodnicze, włącznie z kosiarką, zestawem łopat i grabi. W takim domku warto zadbać o haczyki, wieszaki, półki i szafki, dzięki którym przechowamy wszystkie potrzebne nam narzędzia, przyda się także roboczy blat. Taki mały domek z drewna poznań może stać się również doskonałym miejscem do zabaw dla dzieci. Dzięki temu, zwłaszcza jeśli nasz dom jest niewielki, najmłodsi będą mieli przestrzeń tylko dla siebie, idealną do zabawy i odpoczynku. W takim miejscu, jako ogrzewanie, można zastosować np. panele na podczerwień, dzięki czemu w środku będzie ciepło przez cały rok. Inną ciekawą opcją na zagospodarowanie drewnianego domku jest przeznaczenie go na nasze biuro, jeśli pracujemy z domu, ale z jakiegoś powodu nie możemy się w nim skupić. Przesiadywanie w takim domku będzie wówczas jasnym sygnałem, że jest to pora na pracę i nie należy nam w tym czasie przeszkadzać.

Nieco większe domki z drewna są świetne jako domki letniskowe na działkę. Ich koszt nie jest większy, a zapewniają nam odpowiednią ilość przestrzeni na krótkie czy dłuższe wakacje. Mogą mieć od kilkunastu do kilkudziesięciu metrów kwadratowych, zależnie od naszych potrzeb i zasobności portfela. Jako ogrzewanie na chłodniejsze dni sprawdzą się w nich wspomniane panele na podczerwień lub niewielkie piecyki-kozy. Z nimi nawet zimny dzień nie będzie nam straszny.