Dobra gra edukacyjna

Najlepsze co możemy dać swojemu dziecku, to miłość, wychowanie i edukacja. Małe dzieci są jak gąbki i niesamowicie szybko chłoną wszystkie nowe informacje, dlatego trzeba je systematycznie stymulować od najmłodszych lat.

Jaką grę edukacyjną kupić dla córki?  

gry edukacyjne dla dzieciDzieci trzeba rozwijać wszechstronnie i wielowymiarowo. Maluchy uczą się przez zabawę, więc trzeba jej im zapewnić jak najwięcej. Przeróżne gry edukacyjne dla dzieci są podzielone na manualne i umysłowe. Możemy stymulować mózg dziecka, przez granie z nim w gry uczące zręczności i refleksu. Będą to przeróżne trójwymiarowe klocki z literkami i cyferkami, czy dla starszego dziecka, zabawkowa wędka do łowienia rybek w stawie. Gry polegające na właściwym układania elementów, doskonale rozwijają wyobraźnię przestrzenną dzieci, dlatego są tak ważne w ich rozwoju. Innym rodzajem gier dla dzieci są gry słowne, ćwiczące wymowę, znajomość słów, czy nawet zasad ortografii. Maluchy są jak małe małpki, które uwielbiają powtarzać wszystko za swoimi rodzicami. Na rynku jest dostępnych mnóstwo gier, ćwiczących słownictwo, a przy tym pamięć dziecka. Nie mają one podziału na płeć, ponieważ i dziewczynki i chłopcy, potrzebują jednakowej stymulacji mózgu. Gry powinny być dostosowane do wieku maluchów i też dlatego producenci na opakowaniach umieszczają informacje dotyczące minimalnego wieku, od jakie dziecko może się bawić daną grą. Oczywiście każda gra i zabawa, powinna się odbywać od czujnym okiem rodzica, albo nawet z jego udziałem.

Najlepsze gry edukacyjne kupimy w dobrych sklepach z zabawkami, lub w internecie. Ważne żeby posiadały certyfikat unijny, dopuszczający dany produkt do sprzedaży. Lepiej nie kupować gier i zabawek z niesprawdzonych źródeł, bo możemy zaszkodzić swojemu dziecku.