Do czego służą kondensatory z dławikami?

Wyróżniamy dwa podstawowe typy energii, które pobierane są przez nasze urządzenia z sieci. Najbardziej oczywistym typem jest energia czynna, którą nasze urządzenia elektryczne mogą zamieniać na inny rodzaj energii, na przykład na energię kinetyczną lub cieplną. Innym rodzajem, równie ważnym, jest energia bierna, która nie ma wpływu na pracę urządzeń.

Dławiki pozwalają redukować zużycie mocy

bateria kondensatorów z dławikamiChociaż energia bierna nie ma wpływu na to, jak pracują nasze urządzenia, bez niej ich praca nie będzie możliwa. Musimy więc liczyć się z tym, że nawet w stanie spoczynku, nasze urządzenia elektryczne będą pobierały pewną ilość energii biernej. W niektórych przypadkach może zajść zjawisko powstania energii biernej pojemnościowej, z którym najlepiej radzić sobie za pomocą kondensatorów z dławikami. W kondensatorach energia elektryczna przechowywana jest przez jakiś czas, ja kw bateriach, jednak jest to wyjątkowo krótki okres czasu. Musimy o tym pamiętać, gdy będziemy decydować się na modernizację naszej sieci energetycznej w przedsiębiorstwie. Warto zainstalować takie urządzenie jak bateria kondensatorów z dławikami, gdyż pozwoli to na redukcję rachunków. W przypadku przekroczenia limitu poboru mocy biernej, będziemy musieli uiścić dodatkową opłatę. Odpowiednie rozwiązania technologiczne pozwolą nam uniknąć tego typu zjawiska, co jest bardzo ważne dla każdego przedsiębiorcy.

Unikanie zjawiska kondensacji mocy biernej jest bardzo ważne. Na szczęście wiele firm dzisiaj oferuje skuteczne rozwiązania, takie jak kondensatory z dławikami, które zmniejszają znacznie pobór mocy. To bardzo ważne, gdyż dzięki temu nie będziemy musieli generować sobie niepotrzebnych dodatkowych kosztów. Bateria skutecznie rozładuje nadmiar napięcia, co pozwoli zredukować koszty.