Dlaczego ludzie decydują się na ciążową sesję?

Ciąża w życiu każdej kobiety to bardzo ważne wydarzenie. Zmienia się nie tylko to, że nosi pod sercem swoje dziecko, ale także ciało. W związku z tym coraz więcej przyszłych mam decyduje się na wizytę u fotografa. Nie dziwi mnie to, ponieważ jest to ważne wydarzenie dla całej rodziny i myślę, iż warto uwiecznić to.

Co warto wiedzieć o sesjach ciążowych?

sesje ciążowe na ŚląskuObecnie na rynku istnieje bardzo dużo usług fotograficznych, dlatego lepiej wybrać fotografa, który ma doświadczenie w tego typu sesjach zdjęciowych. Dlaczego to takie ważne? Osoba wykonująca tego typu sesje zdjęciowe powinna cechować się pomysłowością i otwartością na nowe pomysły, które podsuwają chociażby klienci. Myślę, że powinien posiadać wiedzę w tym temacie oraz dostosować się także do woli klienta, jeśli zachodzi taka potrzeba. Dodatkowo uważane jest, że sesje ciążowe na Śląsku są nie tylko przejmującym wydarzeniem dla kobiet, ale także zaliczana jest do intymnych sesji, dlatego powinna być interakcja czy też więź pomiędzy kobietą ciężarną a samym fotografem. Przecież nie musi to być indywidualna sesja kobiety ciężarnej, ale można umówić się z fotografem, że przyjdzie ze swoim partnerem, a ojcem swojego dziecka albo nawet z dzieckiem. Najlepiej sesje ciążowe wykonać w okresie, kiedy widoczny jest już brzuszek, czyli czwarty bądź piąty miesiąc ciąży. Moja przyjaciółka zdecydowała się na tego typu sesje na początku szóstego miesiąca, ponieważ stwierdziła, że później będzie wyglądała gorzej, więc woli zawczasu zrobić ją szybciej. Czy trzeba coś przynosić? To jest już indywidualna kwestia. W zależności od tego, jak umówicie się z fotografem. Uważam, że mimo wszystko lepiej zabrać swoje rzeczy z domu, na przykład buciki, które same kupiliśmy. Jeśli chodzi o zakres cen to oczywiście będzie on zależny od kilku czynników, a mianowicie od wielkości miasta, popularności danego fotografa czy też jego doświadczenia oraz pozycji na rynku. 

Sesje ciążowe są coraz bardziej powszechne nie tylko wśród młodych mam, ale także u dojrzałych kobiet ciężarnych. Myślę, że jest to świetny pomysł, dzięki któremu można uchwycić te wspomnienia na dłużej i w przyszłości pokazać swoim dzieciom i nie tylko. Często kobiety decydują się na połączenie sesji ciążowej z rodzinną, ponieważ chcą, aby na fotografii był widoczny na przykład partner, czyli osoba, przy której czują się komfortowo i bezpiecznie.