Dlaczego coraz bardziej popularne są rozmowy z dietetykiem online?

Nigdy nie miałam problemów z nadwagą ani nie musiałam stosować jakichkolwiek diet w celu odchudzania. Cieszyłam się z tego powodu, ponieważ jak przypomnę sobie, kiedy dziewczyny odmawiały sobie wszystkiego, a przecież nie o to chodzi. Należy zwracać uwagę na to, co się je, ale oczywiście nie powinniśmy wszystkiego sobie odmawiać, jeśli nie ma ku temu przesłanek.

Z jakiego powodu skorzystałam z usług dietetyka online?

porady dietetyczne onlineW pewnym momencie znacznie przytyłam i pomimo ćwiczeń nie potrafiłam schudnąć. Przeraziło mnie to, dlatego zaczęłam szukać powodu. Przecież nigdy nie miałam takich problemów, więc robiłam wszystko, co w mojej mocy, żeby dowiedzieć się, co jest tego powodem. Po wykonaniu badań okazało się, że mam problemy ze zdrowiem. Po rozmowie z mamą dowiedziałam się, że jest to dość częste schorzenie występujące w naszej rodzinie. W związku z tym, że pracuję w różnorodnych godzinach nie miałam czasu, aby wybrać się do dietetyka, który pomógłby mi poprawić wyniki badań. Porady dietetyczne online były idealnym rozwiązaniem dla mnie, ponieważ mogłam umówić się z dietetykiem na konkretną godzinę i skontaktować się z nim chociażby przez skype. Gdyby nie było takiej opcji to nie zdecydowałabym się na przykład na wymienianie maili. Dlaczego? Skoro nie mam czasu, żeby spotkać się z nim twarzą w twarz. Porady dietetyczne online umożliwiają zobaczenie się, wymianę zdań, co wbrew pozorom jest bardzo ważne. Dietetyk jest lekarzem, który nie może przecież bez jakiegokolwiek kontaktu z pacjentem pomóc mu.

Według mnie porady dietetyczne online są krokiem naprzód nie tylko jeśli chodzi o oszczędność czasu lub też brak czasu, ale przede wszystkim wydaje się być świetnym rozwiązaniem w przypadku, gdy potencjalny pacjent z przyczyn zdrowotnych i nie tylko nie może stawić się na umówione spotkanie. Jest tyle dietetyków, którzy oferują usługi online, że jestem pewna, iż każdy znajdzie odpowiednią osobę pod każdym względem.