Czym się kierować wybierając bloczki fundamentowe?

Fundamenty są szczególną częścią każdego budynku. To właśnie one są narażone na najwięcej szkodliwych czynników, takich jak ściskanie, zmiany temperaturowe czy wilgotność. Z tego też powodu wybór nie powinien zostać dokonany zbyt pochopnie. Szczególną popularnością ostatnimi czasy cieszą się bloczki fundamentowe. To właśnie dzięki nim prace nad dolną kondygnacją budynków mogą zostać znacznie przyspieszone oraz ułatwione.

Zastosowanie bloczków fundamentowych

bloczki fundamentowe lublinJeżeli chodzi o wznoszenie fundamentów, bloczki są najczęściej wybieraną metodą spośród dostępnych na rynku. Warto dodać, że z pewnością stoi za tym między innymi najlepszy stosunek ceny do jakości. Beton wykorzystywany do produkcji tego typu elementów musi wykazywać się wysoką odpornością na działanie różnego rodzaju czynników zewnętrznych. Z tego też powodu do produkcji wykorzystywany jest beton z oznaczeniem klasy C12/15 bądź C16/20. W jego skład wchodzi cement portlandzki, kruszywa oraz woda. Jak łatwo się domyślić, w celu uzyskania jednakowych, równych form wykorzystywane są odpowiednie formy. Najczęściej bloczki przyjmują kształt prostopadłościanu o równych krawędziach. Niektórzy z producentów, w celu ułatwienia przenoszenia materiału, wykonują w bloczkach zagłębienia przyjmujące rolę uchwytów. Jako, że mieszanina materiałów użytych do produkcji bloczków jest niezwykle ciężka, nie przyjmują one zbyt wielkich rozmiarów. Zwykle posiadają one wymiary 38x24x12 bądź 49x24x12. Wykorzystanie bloczków fundamentowym niesie ze sobą brak konieczności wykonania deskowania, które jest obecne w przypadku wznoszenia fundamentów monolitycznych. Dla wielu, szczególnie robotników budowlanych, jest to ogromna zaleta. Jednak gdzie wybrać najlepszego producenta, tego rodzaju materiałów fundamentowych? Jeśli interesują nas bloczki fundamentowe lublin jest miastem, który może się poszczycić kilkoma godnymi uwagi dystrybutorami.

Jako, że ciężar budynku przez wiele lat ma spoczywać na fundamentach, ich wykonanie ma kluczowe znaczenie w eksploatacji budynku. To właśnie dlatego beton wykorzystany do produkcji bloczków fundamentowych, odznacza się jednymi z najlepszych dostępnych na rynku właściwościami. Są one nie tylko wytrzymałe na działanie ogromnych ciężarów, ale również na czynniki atmosferyczne jak na przykład wpływ wody gruntowej.