Czym jest system DSO?

DSO, czyli dźwiękowy system ostrzegawczy został zaprojektowany, aby informować o ewentualnym zagrożeniu pożarowym. Jest on połączony z innymi systemami alarmowymi i często służy również do nadawania ogłoszeń reklamowych, wydawania komunikatów głosowych lub do puszczania muzyki. Urządzenie znajduje swoje zastosowanie w wielu obiektach użyteczności publicznej i nie tylko.

Jak można wykorzystać system DSO?

systemy DSO mazowieckieWiele osób może nie zdawać sobie sprawy z funkcjonowania DSO, jednak o zastosowaniu systemów powinni doskonale wiedzieć ochroniarze, strażnicy i przede wszystkim właściciele budynków. Zazwyczaj takie systemy umieszcza się w centrach handlowych, dużych sklepach i innych obiektach, gdzie jest większe natężenie ruchu. W przypadku pożaru, katastrofy lub innych niebezpiecznych wydarzeń, przez systemy DSO podawany jest wcześniej nagrany, zrozumiały komunikat, który wspomoże ewakuację osób. Urządzenie tworzone jest z komponentów niewrażliwych na ogień, dlatego nawet pomimo pożaru zadziała prawidłowo. Często systemy DSO poza informacjami przeciwpożarowymi, pomagają również w kontaktowaniu się z personelem lub konkretnymi osobami znajdującymi się w pomieszczeniu. Taki sprzęt powinien zostać zaprojektowany przez wykwalifikowaną osobę, a zamontowany przez specjalistów. Osoby, które chcą stworzyć przydatne, poprawiające bezpieczeństwo systemy DSO mazowieckie województwo będzie obszarem, w którym warto poszukać profesjonalnych przedsiębiorstw.

W zależności od potrzeb danego przedsiębiorstwa systemy mogą zostać zintegrowane ze zraszaczami, sygnałami świetlnymi lub dźwiękowymi. Takie urządzenia są podstawą do bezpiecznego funkcjonowania obiektów, na których znajduje się więcej osób. Zawsze warto umieścić je w swoich magazynach lub centrach handlowych.