Czy warto mieć dystrybutor filtrujący wodę?

Wodę pije każdy z nas codziennie. To dzięki niej możemy zrobić kawę, herbatę czy cokolwiek ugotować. Wtedy wystarcza nam ta z kranu. Kiedy jednak chcemy napić się czystej wody, chcielibyśmy, aby miała ona dobry smak. I rzeczywiście można wyczuć różne smaki wód, zależnie od ich pochodzenia. Najpopularniejsza jest ta butelkowana, którą kupimy w sklepie. Pozyskiwana z różnych źródeł ma różne marki i ceny. Możemy jednak inaczej „zdobyć” wodę pitną.

Korzyści z dystrybutorów filtrujących wodę

dystrybutory filtrujące wodęOd pewnego czasu na rynku funkcjonują dystrybutory wody. Znamy je często w formie wielkich butli na stojaku. Ta forma jednak nie wszystkim odpowiada, ponieważ butle trzeba wymieniać, a są one ciężkie i nieporęczne. Dlatego jest jeszcze inna możliwość. Istnieją dystrybutory filtrujące wodę. To urządzenie, które musi mieć podłączenie do naszej wody kranowej oraz prądu. Za pomocą wewnętrznego układu filtrów uzdatnia wodę kranową, zanim znajdzie się ona w naszej szklance. Tego typu urządzenia bardzo popularne są w firmach, gdzie wielu pracowników ma mieć dostęp do czystej wody. Jednak taki filtr można kupić lub wynająć także w warunkach domowych. Jeśli go zakupimy, to naszym kosztem będzie jedynie zakup filtrów, które co kilka miesięcy wymagają zmiany oraz koszt wody kranowej, jaką pobierzemy. Przy wynajmie filtry wymienia pracownik firmy nieodpłatnie w ramach comiesięcznej stałej opłaty. Wówczas też możemy zgłaszać bezpłatnie wszystkie awarie urządzenia, które nie wynikają z nieprawidłowego użytkowania. To bardzo wygodna forma dla osób starszych, które nie mają już siły, aby nosić wodę ze sklepu. Ale też jest to świetne rozwiązanie dla dzieci. Wodę z filtra trudno rozlać, ponieważ wpada prosto do podstawionego pojemnika – pomaga to oszczędzać. Jedyne czego potrzebujemy to kawałka miejsca na blacie czy stole kuchennym w pobliżu rur z wodą oraz gniazdka elektrycznego. Najlepiej poszukać w okolicy swojego miejsca zamieszkania firmy, która zajmuje si ę wynajmem tego typu urządzeń. To gwarantuje, że nie zostaniemy obciążeni kosztami dowozu filtrów. Jeśli planujemy zakup, warto szukać w sklepach ze sprzętami RTV i AGD.

Dystrybutor filtrujący wodę to urządzenie, które sprawdzi się zarówno w domu, jak i w firmie. Pozwala pić świeżo przefiltrowaną wodę bez konieczności dźwigania jej ze sklepu. Gwarantuje nam stały dostęp do wody oraz jej wysoką jakość, jeśli wymieniamy filtry zgodnie z zaleceniem producenta. Tego typu dystrybutory można zarówno kupić na własność, jak i wynajmować przez dłuższy okres czasu.