Co warto wiedzieć o dachach płaskich?

Systemy odpowiedzialne za odprowadzanie wody opadowej są nieodłącznym elementem każdego pokrycia dachowego. Im większy kat nachylenia połaci, tym łatwiejsze staje się eksportowanie deszczówki przez rynny i rury spustowe do kanalizacji lub bezpośrednio na grunt. 

Zastosowanie dachów płaskich 

dachy płaskie poznańW dzisiejszych czasach coraz częściej można spotkać się ze stale zmieniającymi się trendami architektonicznymi. To z kolei przywróciło modę na domy ze stropodachami oraz obiekty, które w swojej bryle zawierają przede wszystkim duże powierzchnie płaskie w postaci chociażby tarasów czy lukarn. Budynki tego typu charakteryzują się głównie nowoczesnym wyglądem, ale posiadają również wiele innych zalet, które zachęcają właśnie do takiego budownictwa. Wśród nich znaleźć można między innymi zwiększone względy bezpieczeństwa oraz niemalże nieograniczone możliwości adaptacji płaskiej przestrzeni czy równie ważne dla inwestorów kwestie ekonomiczne, które są bardzo istotne. Mimo licznych walorów, jeszcze do niedawna budowa stropodachu wiązała się z koniecznością stawienia czoła wielu wyzwaniom konstrukcyjnym, dlatego nie była aż tak często stosowana. Problemy pojawiały się głównie w kontekście odprowadzania wody opadowej i odpowiedniej hydroizolacji, co w każdym projekcie jest najbardziej istotną kwestią. Dziś jednak problem ten został rozwiązany dzięki nowym różnorodnym możliwościom. Pierwszym i zarazem najpopularniejszym sposobem pokrycia jest stropodach wentylowany, który charakteryzuje się przede wszystkim występowaniem szczeliny wentylacyjnej pomiędzy pokryciem dachowym a stropowym. Wszystkie jego warstwy ściśle do siebie przylegają, co okazuje się jednym z najlepszych możliwych rozwiązań. Generalnie, aby znaleźć odpowiedniego specjalistę, który zajmie się tym zadaniem, powinno się najpierw wyszukać w internecie odpowiednie odpowiedzi na nurtujące pytania. Po wpisaniu prostej frazy w przeglądarkę „dachy płaskie Poznań” znaleźć można fachowców znajdujących się w konkretnym mieście, co znacznie ułatwi poszukiwanie dokładnej osoby. 

Możliwości związanych z budownictwem w przeciągu ostatnich lat jest ogrom. Dzięki temu każdy może dobrać takie projekty, które z pewnością będą odpowiadać danym użytkownikom a dodatkowo takie domy z pewnością będą ekologiczne.