Co powinieneś wiedzieć o domach z drewna?

Marzysz o drewnianym domku na swojej działce, ale martwisz się, że nie będzie wytrzymały, a koszty związane z jego utrzymaniem pochłoną znaczną część Twojego budżetu? Każdy, kto wybiera drewno jako budulec, musi zmierzyć się z wieloma wątpliwościami. Ich powodem zazwyczaj jest brak wystarczającej wiedzy o tego typu konstrukcjach. Oto trzy podstawowe informacje o drewnianych domkach, z których większość osób nie zdaje sobie sprawy.

Co jest ważne przy wyborze domku?

domy z drewnaWiększość ludzi uważa, że jedynie wysoka jakość drewna jest gwarancją stabilnej i wytrzymałej konstrukcji. Nic bardziej mylnego! Przy budowie domków równie istotne jest staranne wykonanie oraz solidne elementy dodatkowe, takie jak gwoździe, wkręty czy impregnaty. Domy z drewna, które są źle skonstruowane, szybko się niszczą. Dlatego zawsze warto poznać opinie innych klientów wybranej firmy oraz zapytać o szczegóły gwarancji. Kiedy decydujesz się na domek letniskowy, nie powinieneś na nim oszczędzać. Niskie koszty budowy często oznaczają wysokie koszty utrzymania. Największe kolejki do firm zajmujących się budową domków sezonowych ustawiają się wiosną albo latem. Dzieje się tak nie tylko z powodu słonecznej pogody, która zachęca do spędzania czasu na działkach. Mało kto wie, że domy z drewna mogą być budowane nawet w zimie. Do ich montażu nie używa się klejów ani zapraw, które wymagają dodatniej temperatury, dlatego nie ma żadnych przeszkód, by prace wykonywać przez cały rok. Dzięki temu budowa trwa znacznie krócej, a z domku można korzystać już w nadchodzącym sezonie letnim.

To mit, że murowane domy są bardziej stabilne. Rozwój technologii i obróbki drewna czyni je idealnym budulcem nawet przy trudnych warunkach klimatycznych. Solidne wykonanie sprawia, że dom nie wpuszcza zimna ani wilgoci, a odpowiednie impregnaty zabezpieczają konstrukcję przed ewentualnym pożarem. Dlatego drewniane domki są nie tylko wyjątkową ozdobą każdej działki, ale też bezpiecznym miejscem na długie, rodzinne spotkania.