prezent

Co podarować mamie na Dzień Matki?

Prezent na Dzień Matki powinien być wyjątkowy. Pomimo tego, iż znamy swoją mamę niemalże od urodzenia często nie wiemy, co możemy jej kupić. Dzień matki jest ważnym dniem, ponieważ jest to osoba, która dała nam życie i chcemy jej udowodnić ile dla nas znaczy. Niekiedy nie wiedza o tym, co kupić nie świadczy o nieznajomości własnej matki, lecz o braku pomysłu na przydatny prezent.

Pomysły na prezent

prezentPomysłów na prezent dla mamy jest wiele. Dzielą się one na kręgi tematyczne. Idealnym podarunkiem będzie to, czego mama w danym momencie potrzebuje, na przykład portfel, część odzieży, nowy sprzęt AGD lub RTV. Kręgi tematyczne są kategoriami prezentów nie tylko urodzinowych. Według porad w artykułach na portalu tipy.interia.pl możemy obdarować bądź zostać obdarowani prezentami w takich kategoriach, jak:

 • prezenty spersonalizowane,
 • prezenty wykonane własnoręcznie,
 • grawerowane przedmioty,
 • prezenty przydatne i potrzebne,
 • ramki ze zdjęciem,
 • odzież i przedmioty użytku codziennego,
 • prezenty o wysokiej wartości.

Prezentów o wysokiej jakości rodzice nie chcą przyjmować, ponieważ są kosztowne. Przydatne podarunki cieszą podobnie jak te spersonalizowane. Najwięcej radości przynoszą prezenty wykonane własnoręcznie i te ze zdjęciem, ponieważ bezpośrednio ukazują emocje i uczucia. Jednak gdy obdarowywane osoby mają dystans i lubią dostawać drogie prezenty możemy je nimi obdarować. Oto kilka pomysłów na takie podarunki nie tylko dla mamy.

Ekskluzywne prezenty na urodziny

Koronkowa bielizna Jedwabna piżama
Telefon komórkowy, smartphone Wysokiej jakości pościel
Robot kuchenny Pudełko na biżuterię
Skórzane obuwie Etui na telefon
Galanteria skórzana Maszyna do szycia JUKI
Portfele Kosmetyki
Torebki Perfumy
Biżuteria Parasol znanej marki
Pióro wieczne Świeczki zapachowe Yankee Candle

Ekskluzywne prezenty są wspaniałą alternatywą, ponieważ ich trwałość będzie zachowana przez długie lata, a użytkowanie przyjemne. Jeżeli mama uwielbia spędzać czas wolny szyjąc, idealnym prezentem będzie maszyna domowa. Firma JUKI specjalizuje się w tworzeniu wysokiej jakości maszyn i overlocków, przy użyciu metalowych podzespołów. Maszyny domowe Juki są niezwykle trwałe, a ich użytkowanie zapewnia komfort pracy. Są łatwe w obsłudze i intuicyjne. W momencie, gdy nasza rodzicielka nie pasjonuje się szyciem, dobrym pomysłem na prezent niezależnie od jej upodobań okażą się ulubione perfumy lub skórzany portfel.

Wyroby z bursztynu

Biżuteria z bursztynu od wieków stanowi nie tylko ozdobę, ale też amulet. Istnieje wiele rodzajów bursztynu, z którego wykonywane są wyroby biżuteryjne, ozdoby, dodatki do domu. Bursztyn dzieli się ze względu na kolor i rodzaj. Na podstawie portalu www.amber.com.pl można wyróżnić takie podziały:

Ze względu na rodzaj bursztyny dzielą się na:Biżuteria z bursztynu

 • bałtyckie,
 • karaibskie,
 • prasowane,
 • z insektami zatopionymi wewnątrz.

Ze względu na kolor możemy kupić bursztyny:

 • zielone,
 • wiśniowe,
 • koniakowe,
 • miodowe,
 • mleczne,
 • płonące,
 • multikolorowe,
 • cytrynowe.

Bursztyn posiada nadzwyczajne właściwości, jest symbolem długowieczności. Poprawia samopoczucie, leczy choroby i wyciąga z ciała złe moce, jak również negatywną energię. Już w starożytności używano bursztynu jako amuletu do ściągania klątw i uroków. Bursztyn jest niezwykłym wytworem natury. Aby spełniał swoje właściwości lecznicze, powinniśmy nosić go bezpośrednio przy ciele. Podarowany jako biżuteria lub ozdoba będzie fantastycznym dodatkiem, lecz dany w czystej formie może pełnić funkcję oczyszczenia atmosfery. Poprzez spalenie bursztynu w kominku lub spryskanie pomieszczenia odrobiną nalewki bursztynowej oczyścimy atmosferę i złagodzimy relacje międzyludzkie.

Wpływ bursztynu na nasze ciało

bursztynBursztyn posiada działania kojące i lecznicze. Wpływa harmonizująco na ciało oraz psychikę. Zwalcza choroby, jak również reguluje napięcie mięśniowe. Jantar powstały z żywicy, z pradawnych drzew wydziela ujemne jony. Radiesteci twierdzą, iż bursztyn przywraca równowagę stanu energetycznego organizmu oraz ułatwia wyeliminowanie schorzeń układów, takich jak nerwowy, pokarmowy oraz krwionośny. Za pomocą bursztynu jesteśmy wstanie wytłumić szkodliwe oddziaływanie cieków wodnych oraz promieniowanie urządzeń elektronicznych, monitorów, jak również odbiorników satelitarnych. Dlatego jest doskonałym prezentem dla mam wierzących we wróżby oraz leczenie naturalne.

Wyjazd do spa – idealny prezent urodzinowy dla kobiety

musujące kule do kąpieliWyjazd do spa może być również ekskluzywnym prezentem na dla mamy. Jednodniowy wyjazd lub weekend w termach jest wspaniałym pomysłem, gdyż mama będzie mogła wypocząć i poczuć się wyjątkowo, a tego pragnie każda kobieta. W chwili gdy fundusz prezentowy nie jest wystarczający na wyjazd do spa, możemy wykupić mamie godzinny masaż w salonie kosmetycznym lub jakikolwiek zabieg. Wypoczynek niczym w wysokiej klasy spa może zapewni także własna domowa wanna. Wanna stanie się profesjonalna łaźnią, gdy dodamy do niej odpowiednie składniki. Doskonale podczas wypoczynku podczas kąpieli sprawdzą się sole, oleje, musujące kule do kąpieli oraz olejki eteryczne. Dodatkiem do takiego prezentu będą także świece zapachowe Yankee Candle oraz woski.

Podsumowanie

Wspaniałym prezentem dla mamy będzie własnoręcznie wykonany przedmiot, kartka lub biżuteria. W momencie, gdy posiadamy większy fundusz możemy kupić mamie portfel, torebkę, modną bluzkę lub biżuterię ze sklepu jubilerskiego. Ekskluzywnym prezentem będą wyższej jakości wyroby, takie jak skórzane torebki, obuwie oraz sprzęty domowego użytku. Kierując się wyborem odpowiedniego prezentu urodzinowego powinniśmy wziąć pod uwagę potrzeby i zainteresowania mamy. Wyjazd do spa ukoi i zrelaksuje te matki, które na co dzień zmagają się z obowiązkami i wychowaniem naszego młodszego rodzeństwa. Chcąc wynagrodzić mamie wszystkie te noce, którzy przez nas nie przesłała możemy kupić jej musujące kule do kąpieli lub aromatyczne świece, które koją zmysły i otwierają wyobraźnię. Najważniejsze jednak jest to, abyśmy pamiętali o jej urodzinach, ponieważ pamięć i szczere życzenia nie zastąpią nawet najdroższe prezenty.

Skomentuj