Charakterystyka narzędzi ściernych

Różnego rodzaju ściernice są elementami niezbędnymi w niejednym garażu.  Służą one do obrabiana różnego typu materiałów. Do ich produkcji używane są różnego rodzaju spoiwa, a wśród nich wyróżniamy spoiwo ceramiczne, gumowe, mineralne oraz bakelitowe. Dzięki nim mamy możliwość szlifowania, przecinania i wykańczania produktów wykonanych z różnego typu materiałów. 

Narzędzia ścierne Norton

norton ścierniceŚciernice mogą zyskać określona kształty i ze względu na tę właściwość możemy podzielić je na różne typy takie jak trzpieniowe, tarczowe, garnkowe oraz odcinki szlifierskie do korpusów. Wyróżniamy wśród nich: ściernice listkowe (służące do wygładzania i działań wykończeniowych przy użyciu szlifierek matrycowych i stołowych), ściernice do przecinania, do szlifowania zgrubnego, do pielęgnacji powierzchni oraz do szlifowania precyzyjnego. Parametrem, na który powinniśmy przede wszystkim zwracać uwagę przy wyborze jest jej twardość. Podstawową zasadą, która obowiązuje jest dobieranie przy obróbce twardych materiałów ściernic miękkich, natomiast przy miękkich materiałach analogicznie ściernic twardych. Poddając obróbce twardy materiał ziarna ścierne tępią się w szybkim tempie a miękka ściernia pozwala na szybkie odsłonięcie nowych, które pod spodem są ostre. W przypadku szlifowania materiałów miękkich wybierając norton ściernice twarde ziarna będą tępić się znacznie wolniej co pozwoli na długie użytkowanie ściernicy. Ściernice obejmuje skala twardości, która podzielona jest na 16 stopni, a każdy z nich oznaczony został literą od E do T. Symbol E oznacza bardzo miękką ściernice, natomiast T na odwrót. 

Wybór odpowiedniej ściernicy nie jest w cale tak prosty. Norton dbając o klientów dostarcza im profesjonalne i precyzyjne rozwiązania. Produkty te łączą w sobie wysoką jakość, bezpieczeństwo, wydajność oraz niskie koszty zakupu.