Atrakcyjne rozwiązania w stylu retro

 

Obiecałam sobie, że w tym roku przeprowadzę remont całego mieszkania. Co prawda wprowadziliśmy się do niego z mężem jakieś pięć lat temu, jednak wymaga ono zmian, szczególnie w łazience, którą potraktowaliśmy trochę po macoszemu. Łazienka nie jest zbyt duża, jak to bywa w mieszkaniach, jednak postanowiłam stworzyć w niej wyjątkową przestrzeń, optycznie powiększoną za pomocą kolorystyki i dodatków. To właśnie te ostatnie okazały się kluczowe przy budowaniu klimatu łazienki.

Nietypowa bateria do łazienki

bateria natryskowa retroWygląd pomieszczeń w naszych domach zależy od wielu czynników. Dużą rolę odgrywają odpowiednio dobrane kolory, dodatki, a także odpowiednio rozmieszczone meble. Największym wyzwaniem, jak chodzi o planowanie aranżacji, są małe pomieszczenia, a w szczególności łazienki. Trzeba w nich dbać zarówno o funkcjonalność, jak i atrakcyjny wygląd, co jest utrudnione przez małą przestrzeń. Ja obecnie jestem na etapie remontowania małej łazienki i w związku z tym postanowiłam zastosować w niej jasne kolory, które optycznie powiększają przestrzeń. W łazience dominować będzie biel i meble w prostych kształtach. Klimat budować będą dodatki. Jednym z najważniejszych jest bateria natryskowa retro, którą kupiłam w komplecie z baterią umywalkową. Dobrej jakości baterie retro wykonane są z wysokiej jakości materiałów, odpornych na nadmierne działanie wody. Takie baterie są bardzo dekoracyjne. Do tej pory spotykałam się z retro dodatkami tylko i wyłącznie w łazienkach w  hotelach lub eleganckich restauracjach. Jak się jednak okazuje, moda na retro wykończenia przechodzi od jakiegoś czasu do wnętrz prywatnych domów oraz mieszkań. I bardzo mi się to podoba. Tym bardziej, że w dzisiejszych czasach projektanci wnętrz wręcz zachęcają do eksperymentowania w aranżacjach i odważnego łączenia różnych stylów. Jeżeli zrobimy to z odpowiednią harmonią, może powstać naprawdę nietuzinkowe wnętrze.

Obecnie w moim mieszkaniu trwa remont łazienki, która będzie miałam zupełnie odmienione oblicze. Z racji tego, że łazienka jest bardzo mała, postawiłam przede wszytskim na jasne kolory. Długo szukałam dodatków, które nadałyby łazience niepowtarzalny charakter. W końcu natrafiłam na baterie natryskowe retro i bardzo mi one przypadły do gustu. Kupiłam też inne dodatki w stylu retro i łazienka zapowiada się naprawdę okazale.