Asortyment sklepu medycznego

 

Bardzo duża ilość osób ma problemy zdrowotne. Nierzadko choroby są na tyle poważne, że występuje konieczność zakupu środków pomocniczych, akcesoriów, lub sprzętu, który jest niezbędny w procesie leczenia lub powrotu do zdrowia i rehabilitacji. A więc skąd pozyskać takie sprzęty? Sklepy medyczne oferują szeroki asortyment, ponadto jeśli dany sklep ma podpisaną umowę z Narodowym Funduszem Zdrowia możemy skorzystać z refundacji. 

Co możemy zakupić w sklepie medycznym?

sklep medycznySklepy medyczne przede wszystkim oferują nam środki pomocnicze w leczeniu schorzeń ortopedycznych, czyli kule ortopedyczne, opaski itd. W takim sklepie można również zakupić wózek inwalidzki (standardowy i elektryczny). Astma oskrzelowa i często towarzysząca jej alergia to jedna z najczęściej występujących chorób przewlekłych, dlatego w takim sklepie nie może zabraknąć inhalatorów i nawilżaczy powietrza. Podobnie jak cukrzyca, w takim sklepie z pewnością znajdziemy szeroką gamę glukometrów, wstrzykiwaczy insuliny, lub ciśnieniomierzów, które też są bardzo potrzebne osobom chorującym na nadciśnienie. Sklep medyczny przychodzi z pomocą osobom niepełnosprawnym, sparaliżowanym i starszym. Dla takich osób w standardowym sklepie medycznym możemy zakupić pieluchy, pieluchomajtki, cewniki, materace przeciwodleżynowe, podkłady nieprzemakalne, laski, balkoniki i wiele, wiele innych. W ofercie znajdziemy również artykuły dla osób chorujących na nowotwory złośliwe, tj. peruki, implanty piersi itp. Sklepy tego rodzaju nie tylko zaopatrują pacjentów, ale również lekarzy, pielęgniarki i rehabilitantów. Ponad to wiele sklepów medycznych ma w swojej ofercie wypożyczalnie sprzętów, takich jak np. Łóżka rehabilitacyjne, tzw. schodołazy, podnośniki czy aparaty słuchowe. Jeśli dany sklep ma podpisaną umowę z NFZ możemy liczyć na refundację części asortymentu, a w szczególności sprzętu ortopedyczno-rehabilitacyjnego. Żeby skorzystać z takiej refundacji musimy udać się do lekarza pierwszego kontaktu, który wystawi zlecenie, oraz udać się do oddziału NFZ, który potwierdzi zlecenie i wyda kartę zaopatrzenia.

Niemal każdy z nas kiedyś skorzysta z usług takiego sklepu. Przydatny staje się nawet dla pacjenta ze złamaną rękę, dlatego dla osób ciężko chorych jest niezbędny. Dzięki takim sklepom medycznym wiele osób ma możliwość normalnie funkcjonować w społeczeństwie. Pamiętajmy o tym, że zdrowie jest najważniejsze, badajmy się regularnie, dbajmy o profilaktykę i pomyślmy o chwili odpoczynku od codziennego zgiełku i szybkiego trybu życia.