Amunicja precyzyjna w kalibrze .223 Remington

Amunicja .223 Remington jest najbardziej rozpowszechniona i najczęściej używana wśród sportowych strzelców precyzyjnych, gdyż należy do najcelniejszych pocisków w tym kalibrze, jakie można dostać na rynku. Na jej podstawie powstało wiele różnych pocisków, zarówno przeznaczonych do użytku wojskowego, jak i do zastosowań cywilnych.

Najlepsza amunicja do strzelectwa sportowego

pociski 223Amunicja w kalibrze .223 jest używana od ponad pięćdziesięciu lat, i nadal pozostaje najlepszą i najcelniejszą amunicją sportową, jaką można dostać. Z tego powodu, jest to ulubiona amunicja strzelców sportowych, którzy bardzo często konwertują karabiny do właśnie tego kalibru. Pociski 223 Remington mogą być wykorzystywane przez karabiny w kalibrze 5.56mm w standardzie NATO, gdyż naboje w owym kalibrze zostały stworzone właśnie na podstawie amunicji w kalibrze .223 Remington. Naboje w tym kalibrze charakteryzują się dużym zasięgiem, przewyższającym dwukrotnie zasięg większości pochodnych rodzajów amunicji, doskonałą celnością i dużą siłą, więc doskonale nadają się na pociski do strzelania precyzyjnego. W zależności od producenta mogą mieć bardzo zróżnicowane cechy balistyczne i jakość wykonania, a strzelcy i posiadacze broni do samoobrony często polecają najlepszych producentów amunicji, która jest nie tylko celniejsza ale również i bezpieczniejsza dla broni niż pociski od niesprawdzonego producenta, będące najczęstszym powodem awarii i zacięć broni.

Pociski w kalibrze .223 są dość tanie jak na amunicję do długiej broni, a stworzenie zapasu bywa bardzo proste, gdyż są ogólnodostępne. W każdym sklepie z bronią można dostać bardzo dużo różnych wariantów amunicji w owym kalibrze, przeznaczonej zarówno do strzelectwa sportowego jak i do zastosowań zawodowych.